کرملین: نشست بایدن و زلنسکی نمی‌تواند وضعیت را در میدان جنگ تغییر دهد

زلنسکی: اوکراین نه تنها برای موجودیت خود بلکه در دفاع از آزادی‌های اروپا که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی شکوفا شد، می‌جنگد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ساعاتی پیش از دیدار روسای جمهوری اوکراین و آمریکا، کرملین اعلام کرد که هرگونه کمک جدید واشینگتن به اوکراین، «شکستی بزرگ» خواهد بود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، سه‌شنبه 21 آذر در پاسخ به خبرنگاران در مورد دیدار آتی ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین و جو بایدن همتای آمریکایی او گفت: «ده‌ها میلیارد دلاری که روانه اوکراین شد به موفقیت این کشور در میدان نبرد، کمک نکرد».

پسکوف افزود: «ده‌ها میلیارد دلار اضافی درخواستی اوکراین، محکوم به شکستی بزرگ خواهد بود».

به گزارش «تاس»، پسکوف تاکید کرد که نتایج دیدار بایدن و زلنسکی هرگز نمی‌تواند وضعیت در میدان جنگ را تغییر دهد.

اعزام ژنرال پنتاگون به کی‌یف

«نیویورک تایمز» پیشتر گزارش داده بود که وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، ژنرال آنتونیو آگوتو را به منظور تدوین استراتژی جدید نظامی برای ارتش اوکراین، به کی‌یف اعزام خواهد کرد.

این روزنامه همچنین نوشت: «فرماندهان نظامی آمریکایی و اوکراینی به دنبال استراتژی جدیدی هستند که کی‌یف را در سال آینده قادر ‌سازد، فرصت‌های خود را احیا کند».

رستم عمیروف، وزیر دفاع اوکراین اخیراً با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، «اهداف راهبردی» و برنامه عملیاتی اوکراین برای سال 2024 را بررسی کرد.

دو طرف همچنین همکاری‌های دفاعی، جذب سرمایه‌گذاری در مجتمع نظامی- صنعتی اوکراین، تقویت پدافند هوایی و افزایش ساخت استحکامات را به گفت‌وگو گذاشتند.

درخواست زلنسکی از واشینگتن

رئیس جمهوری اوکراین از آمریکا، تداوم حمایت نظامی از کی‌یف را درخواست کرد و در سخنرانی روز گذشته خود در واشینگتن هشدار داد که «ناکامی در کمک به کشورش در راستای دفع تهاجم روسیه، رویاهای کرملین برای نابودی دموکراسی در اروپا را تحقق می‌بخشد».

زلنسکی خطاب به گروهی از افسران آمریکایی در دانشگاه دفاع ملی تاکید کرد که اوکراین نه تنها برای موجودیت خود بلکه در دفاع از آزادی‌های اروپا که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی شکوفا شد، می‌جنگد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید