بایدن: نتانیاهو باید در دولت خود تغییر دهد

رئیس جمهوری آمریکا: اسرائیل به‌دلیل بمباران گسترده و بی‌رویه آن بر نوار غزه در حال از دست‌ دادن حمایت‌ها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در انتقاد از عملکرد دولت اسرائیل و فاجعه انسانی ناشی از یورش نظامی آن به نوار غزه، گفت نتانیاهو باید در دولت خود تغییر دهد.

بایدن گفت که اسرائیل به‌دلیل بمباران گسترده و بی‌رویه آن در نوار غزه در حال از دست‌ دادن حمایت‌های انجام شده از خود است.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر ضرورت تغییر در کابینه نتانیاهو، گفت دولت اسرائیل به دلیل بمباران بی‌رویه نوار غزه که بیش از 3 هفته است، ادامه دارد، در حال از دست دادن حمایت‌هایی است که از آن به عمل آمده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، سه‌شنبه 21 آذر، طی مراسمی برای تامین مالی کمپین انتخاباتی خود در واشینگتن از نتانیاهو خواست تغییراتی در دولت راست‌گرای تندرو خود ایجاد کند.

مخالفت اسرائیل با راه‌حل دو کشور

وی در ادامه گفت که دولت اسرائیل با راه‌حل دو کشوری با فلسطینی‌ها، روندی که واشینگتن پیش از آغاز جنگ با حماس برای تحقق آن فراخوان داده بود، مخالف است.

بایدن همچنین دولت کنونی اسرائیل را «راست‌گراترین دولت در تاریخ اسرائیل» توصیف کرد.

تعهد راسخ

جو بایدن که به دلیل حمایت از حمله اسرائیل مورد انتقاد قرار گرفته است، دوشنبه طی جشنی در کاخ سفید به مناسبت عید حنوکا در جمع یهودیان گفت که تعهد او به حمایت از اسرائیل «راسخ» است.

بایدن در ادامه تصریح کرد: «اگر کشور اسرائیل نبود، هیچ یهودی در جهان از امنیت برخوردار نبود»، او همچنین به روابط پیچیده خود با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اشاره کرد و گفت: روابط واشینگتن و تل‌آویو در «وضعیت دشواری» است.

در همین راستا، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت که اسرائیل از سیاست آمریکا مبنی بر این‌که «هر کشوری که تسلیحات آمریکایی دریافت می‌کند باید از قوانین جنگ پیروی کند»، مستثنی نیست.

بیش از 18 هزار کشته در غزه

شایان ذکر است که وزارت بهداشت غزه سه‌شنبه جدیدترین آمار قربانیان جنگ در نوار غزه از 7 اکتبر گذشته تاکنون را 18,412 کشته و 50,100 مجروح اعلام کرد.

اشرف القدری، سخنگوی وزارت بهداشت غزه طی یک کنفرانس مطبوعاتی تأیید کرد که پیکرهای تعداد زیادی از قربانیان همچنان زیر آوار و در جاده‌ها باقی مانده‌ است، این در حالی است که بیمارستان‌ها در نوار غزه طی ساعات گذشته، 207 کشته و 450 مجروح دریافت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید