سقوط جنگنده «اف 16» آمریکایی در جریان آموزش در کره جنوبی

ارتش آمریکا هفته گذشته از توقف ماموریت ناوگان هواپیماهای «وی-22 اوسپری» در ژاپن بعد از سقوط یکی از آنها و کشته‌شدن 8 پرسنل نیروی هوایی آمریکا خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا اعلام کرد که یک جت جنگنده «اف-16» آمریکایی، دوشنبه 20 آذر در جریان تمرینات روتین آموزشی در کره جنوبی به دلیل وضعیت اضطراری هنگام پرواز، سقوط کرد و خلبان آن نجات یافت.

نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک فروند جنگنده «اف-16»، بامداد دوشنبه بر فرار دریای زرد، دچار سانحه شد.

در این بیانیه آمده است: «خلبان از هواپیما با چترنجات بیرون پرید و توسط نیروی دریایی جمهوری کره از آب گرفته شد و هم‌اکنون هشیار و در وضعیت پایدار است و وضعیت او مجدداً در پایگاه نظامی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت».

این بیانیه به نقل از سرهنگ ماتیو سیگایتکی، فرمانده «جناح هشتم رزمنده» که این جنگنده سانحه‌دیده متعلق به آن است، آمده: «از متحدان خود در جمهوری کره برای بازیابی خلبان که در وضعیت سلامتی خوبی است، سپاسگزاریم».

نیروی هوایی آمریکا ضمن تاکید بر این که «تحقیقات جامعی در مورد این سانحه انجام خواهد شد»، توضیح داد، نام خلبان فاش نخواهد شد و جزئیات دیگری در مورد وضعیت او نیز منتشر نخواهد شد.

وزارت دفاع کره جنوبی ار هرگونه اظهار نظر در این خصوص، خودداری کرد.

یک جنگنده «اف-16 » آمریکایی، ماه مه در تمرینات روتین آموزشی در یک منطقه کشاورزی در جنوب سئول سقوط کرد که خلبان آن توانست با چتر نجات بپرد و این سانحه خساراتی در پی نداشت.

واشینگتن مهمترین متحد امنیتی سئول است و حدود 28500 سرباز را در کره جنوبی مستقر ساخته تا از این کشور در برابر همسایه شمالی مجهز به سلاح هسته‌ای، محافظت کند.

ارتش آمریکا هفته گذشته از توقف ماموریت ناوگان هواپیماهای «وی-22 اوسپری» در ژاپن بعد از سقوط یکی از آنها و کشته‌شدن 8 پرسنل نیروی هوایی آمریکا خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید