سازمان ملل نیازمند 46.4 میلیارد دلار کمک‌ انسانی در سال 2024 است

هشدار سازمان ملل نسبت به وضعیت جهان در سال 2024

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد، دوشنبه 20 آذر، اعلام کرد که سال آینده نیازمند 46.4 میلیارد دلار به منظور ارائه کمک‌های بشردوستانه برای 180.5میلیون نفر در جهان است که به آن نیاز مبرم به آن دارند.

این سازمان ضمن هشدار در مورد وضعیت «تیره» انسانی جهان در سال 2024، خاطرنشان کرد که منازعه‌ها، شرایط اضطراری آب و هوایی و افول اقتصادها، شرایط را برای گروه‌های آسیب‌پذیر، «دشوار»می‌سازند و عدم تامین بودجه ممکن است به بهای «جان» این اقشار تمام شود.

در زمانی که توجه محافل بین‌المللی بر جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه متمرکز است، سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که منطقه خاورمیانه و کشورهایی مانند سودان و افغانستان از جمله مناطق ناآرامی هستند که به عملیات گسترده انسانی نیاز دارند.

با این حال، سازمان ملل متحد، در پی کاهش کمک‌ها، مبلغ مورد نیاز برای حمایت سالانه و تعداد ممکن افراد تحت پوشش برای سال آینده را کاهش داد.

مارتین گریفیث، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد، گفت: «کارکنان عرصه بشردوستانه، جان‌ها را نجات داده با گرسنگی مبارزه کرده و از کودکان محافظت می‌کنند و در برابر بیماری‌های همه‌گیر سپر حمایتی تشکیل داده و در بسیاری از عرصه‌های غیرانسانی در جهان، سرپناه و سرویس بهداشتی فراهم می‌کنند».

گریفیث افزود: «اما حمایت‌های مورد نیاز جامعه بین‌المللی با نیازها تناسب ندارد.»

سازمان ملل متحد، درخواست بشردوستانه برای جمع آوری 56.7 میلیارد دلار در سال 2023 را اعلام کرد که تنها 35 درصد از این مبلغ تامین شد و بزرگترین کسری بودجه در طول در سال‌ها را رقم زد با این حال توانست کمک و حمایت لازم برای 128 میلیون نفر را فراهم کند.

در حالی که کمتر از یک ماه تا پایان سال 2023 باقی مانده، احتمال دارد این اولین سال پس از 2010 باشد که طی آن، مجموع مشارکت‌های مالی، نسبت به سال قبل کاهش می‌یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید