بایدن زلسنکی را به کاخ سفید دعوت کرد

این سومین سفر زلنسکی به واشینگتن از زمان آغاز جنگ در اوکراین است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا به شدت با افزایش کمک‌های مالی و نظامی به اوکراین که در حال نبرد دفاعی علیه روسیه است مخالفت می‌کنند، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، برای نشان دادن حمایت واشینگتن از کی‌یف، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین را به کاخ سفید دعوت کرد.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، واشینگتن یکشنبه اعلام کرد که بایدن سه‌شنبه میزبان زلنسکی در کاخ سفید خواهد بود. این سومین سفر زلنسکی به واشینگتن از زمان آغاز جنگ در اوکراین است. او آخرین بار در ماه سپتامبر به آمریکا سفر کرد.

چاک شومر، رهبر اکثریت و میچ مکانل، رهبر اقلیت سنا نیز رئیس‌جمهوری اوکراین را برای سخنرانی در صحن سنای آمریکا در صبح روز سه‌شنبه دعوت کرده‌اند. مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان، نیز با زلنسکی دیدار خواهد کرد.

کارین ژان پیر، سخنگوی مطبوعاتی دولت بایدن، در بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست کاخ سفید به منظور تأکید بر تعهد تزلزل‌ناپذیر ایالات متحده به حمایت از مردم اوکراین، برنامه‌ریزی شده است.

به گفته وی: «در حالی که روسیه حملات موشکی و پهپادی خود را علیه اوکراین افزایش می‌دهد، رهبران دو کشور درباره نیازهای فوری اوکراین و اهمیت حیاتی حمایت مستمر ایالات متحده از آن در این موقعیت حساس گفت‌وگو خواهند کرد.»

دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین نیز روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بایدن و زلنسکی روز سه‌شنبه در مجموعه‌ای از جلسات درباره «افزایش همکاری‌های دفاعی» صحبت خواهند کرد.

در این بیانیه آمده است که زلنسکی بر «حفظ وحدت آمریکا، اروپا و بقیه جهان» در حمایت از اقدامات دفاعی اوکراین در برابر روسیه، و «تقویت نظم بین‌المللی مبتنی بر قوانین و احترام به حاکمیت ملت‌ها» تمرکز خواهد کرد.

زلنسکی و بایدن همچنین درباره تلاش‌های همکاری دفاعی برای سال آینده، از جمله پروژه‌های مشترک برای تولید تسلیحات و سیستم‌های پدافند هوایی گفت‌وگو خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید