اوکراین از انهدام 8 موشک روسیه بر فراز کی‌یف خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روسیه از خنثی کردن سه تلاش نیروهای اوکراینی در محور جنوبی «دونتسک» خبر داد.

جبهه‌های روسیه و اوکراین، دوشنبه 20 آذر شاهد روز جدیدی از درگیری‌ها بودند.

در آخر تحولات میدانی، ارتش اوکراین اعلام کرد، نیروهای این ارتش 8 موشک که از روسیه به سمت کی‌یف شلیک شده بودند را رهگیری و خنثی کرده است.

نیروی هوایی اوکراین در تلگرام اعلام کرد، بر اساس اطلاعات اولیه، حدود ساعت 4 بامداد بوقت محلی، روسیه حمله موشکی به کی‌یف را آغاز کرد، و افزود: «خلاصه، پدافند هوایی 8 هدف که بر فراز آسمان پایتخت بودند را منهدم کرد.» همچنین اداره نظامی کی‌یف در تلگرام خود اعلام کرد، که چند نفر در منطقه «دارنیتسکی» زخمی شدند.

این در حالی است که ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف، دوشنبه 20 آذر گفت: «در پی حمله هوایی روسیه به پایتخت اوکراین، لاشه موشک بر روی چند منطقه سقوط کرد و یک ساختمان اندکی خسارت دید.»

کلیچکو در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: «اورژانس فورا به منظقه «هولوسیفسکی» بخش جنوبی کی‌یف، جایی که بخشی از موشک سقوط کرده بود، اعزام شدند.»

وی افزود: «اورژانس به دو منطقه دیگر در شهر اعزام شدند.»

الکساندر گوردیف، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه نیروهای روسیه «شرق»، دوشنبه گزارش داد، نیروهای روسیه، سه تلاش نیروهای اوکراینی در محور جنوبی «دونتسک» در نزدیکی «زولوتایا نوا» و «نوودونتسکی» را خنثی کردند.

به گزارش اسپوتنیک، گوردیف گفت: «در محور جنوبی دونتسک، یگان‌های گروه نیروهای شرق به انجام مأموریت‌های رزمی خود ادامه می‌دهند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید