25 خانوده ثروتمند جهان 1.5 تریلیون دلار در سال 2023 به دارایی‌های خود افزودند

یک خانواده عرب به عنوان ثروتمندترین خانواده جهان برای اولین بار در 5 سال گذشته، خانواده آمریکایی «والتون» را پشت سر گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

25 خانواده ثروتمند جهان در سال 2023 سال درخشانی داشتند و این خانواده‌ها طی سال جاری میلادی 1.5 تریلیون دلار به دارایی خود افزودند.

به گزارش خبرگزاری «بلومبرگ» رشد اقتصادی قوی، کاهش تورم و هزینه های مصرفی به حمایت از کسب و کار این خانواده ها در 12 ماه گذشته کمک کرده است.

خانواده «آل نهیان» حاکم ابوظبی، خانواده آمریکایی «والتون» را پشت سر گذاشت تا در صدر لیست ثروتمندترین خانواده جهان قرار بگیرد. این اولین بار در 5 سال گذشته است که خانواده‌ای غیر از وارثان «والمارت» به ثروتمندترین خانواده جهان تبدیل می‌شود.

در همین حال، 56 میلیارد دلار به دارایی خانواده هرمس افزوده شده که این خانواده را در جایگاه سوم فهرست «بلومبرگ» قرار داده است.

خانواده «والتون»، امپراتور شکلات خانواده «مارس» و میلیاردرهای نفتی هم خانواده «کوخ» سه نماینده آمریکا در ده نفر اول خانواده‌های ثروتمند جهان قرار دارند.

افزایش دارایی این خانواده‌ها، موضوع ثابتی در سال جاری بوده است، به طوری که ارزش سهام در حال افزایش و اقتصادی جهانی بهتر از پیش‌بینی ابتدای سال، ادامه دارد.

بلومبرگ دو ثروتمند دنیا، ایلان ماسک رئیس اجرایی شرکت «تسلا» و جف بزوس موسس «آمازون» که دارایی هر یک از آن‌ها بیش از 150 میلیارد دلار است را در لیست خود آورده است.

به گزارش «بلومبرگ»، گوتام ادانی سرمایه‌دار هندی و جولیا کوچ فعال اجتماعی و نیکوکار آمریکایی تنها دو فرد از میان 20 ثروتمند جهان هستند که در سال جاری دارایی‌شان کمتر شده است.

بیشتر خانواده‌های در لیست، از نسل سوم موسس هستند و تعداد کمی از نسل پنجم نیز در این لیست وجود دارند. در حالی که قدیمی‌ترین خانواده وارثان دارایی، خانواده حاکم «آل ثانی» قطر، نسل هشتم آن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید