دامنه همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری میان سعودی و چین افزایش می‌یابد

پکن سه‌شنبه آینده میزبان همایش سرمای‌گذاری چین- سعودی خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که وانگ ونتائو، وزیر بازرگانی، یکشنبه 19 آذر در پکن با خالد الفالح، وزیر سرمایه‌گذاری سعودی دیدار کرد که طی آن، گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه تجارت و سرمایه‌گذاری، مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

این وزارتخانه به نقل از وانگ گفت که چین خواهان همکاری با سعودی به منظور پیشبرد طرح «کمربند و جاده» چین و ابتکار «چشم انداز 2030» سعودی است.

به گزارش «رویترز»، وانگ افزود که دو کشور همچنین همکاری‌های خود را در زمینه انرژی و منابع، زیرساخت‌ها و فناوری گسترش خواهند داد.

پکن سه‌شنبه آینده، میزبان کنفرانس سرمایه گذاری چین و سعودی خواهد بود که توسط وزارت سرمایه‌گذاری، با هماهنگی اتاق بازرگانی چین برای واردات و صادرات ماشین آلات و محصولات الکترونیکی«سی‌سی‌سی‌ام‌ایی»، در حاشیه سفر وزیر سرمایه‌گذاری سعودی به جمهوری خلق چین و منطقه اداری ویژه هنگ کنگ طی 7 تا 12 دسامبر 2023 میلادی، برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، این همایش، تلاش‌های ریاض در توسعه مسیر مشارکت راهبردی سعودی و چین در عرصه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و تجاری، زیر چتر «چشم انداز 2030 سعودی» و همچنین ابتکار «کمربند و جاده» چین، را تقویت خواهد کرد.

پیش‌بینی می‌شود بیش از 700 نفر از جمله نمایندگان بلندپایه دولت‌ها، مسئولان ارشد، مدیران عامل، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان که در حال بررسی موارد ارائه و بحث پیرامون فرصت‌ها و ابتکارات سرمایه‌گذاری برای افزایش همکاری‌های مشترک بین دو کشور هستند، در این همایش شرکت کنند.

کارگروه‌هایی درعرصه گردشگری، امنیت غذایی، خدمات لوجستیکی، حمل و نقل، زنجیره‌های تامین، اقتصاد دیچیتال و هوش مصنوعی نیز در این همایش گنجانده شده است.

از سوی دیگر وزیر سرمایه‌گذاری سعودی سه‌شنبه گذشته در سمینار آینده سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اداری هنگ‌ کنگ شرکت کرد که طی آن، نقش محوری خاورمیانه را در شکوفایی کشورهای جنوب در سایه روند پیشرفت به رهبری سعودی، مورد تاکید قرار داد.

روابط دیپلماتیک پادشاهی عربی سعودی و جمهوری خلق چین، پیشینه‌ای بیش از 30 سال دارد و چین بزرگترین شریک تجاری ریاض است و تجارت و سرمایه‌گذاری میان دو کشور در سال‌های اخیر شاهد رشد قابل توجهی بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید