ترامپ در پاسخ به انتقادات: بله؛ برای یک روز می‌خواهم دیکتاتور شوم

پاسخ شوخ بایدن: خدا را شکر که فقط برای یک روز است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، بار دیگر در یک سخنرانی، خود را ناجی دموکراسی معرفی کرده و تکرار کرد که می‌خواهد «برای یک روز دیکتاتور شود.»

ترامپ هفته گذشته هم، در شب قبل از چهارمین مناظره حزب جمهوری جنجال به پا کرد و گفت که قصد ندارد یک دیکتاتور باشد، مگر در روز اول انتخابات 2024 اگر انتخاب شود.

او در جریان سخنرانی خود در یکصد و یازدهمین کنوانسیون سالانه باشگاه جمهوری‌خواهان جوان نیویورک، در فضایی از شوخی و بهترین موفقیت‌های مبارزات انتخاباتی، این ایده جنجال‌برانگیز را دوباره مطرح کرد.

ترامپ با انتقاد از نیویورک تایمز گفت: «پیتر بیکر امروز در نیویورک تایمز گفته که می‌خواهم دیکتاتور شوم» و افزود: «من این را نگفتم، گفتم می‌خواهم یک روز دیکتاتور شوم. میدونی چرا میخواستم دیکتاتور بشم؟چون میخوام دیوار را بسازم.»

ترامپ همچنین مدعی شد که این انتقاد «آخرین فریبکاری» دموکرات‌ها است که او را تهدیدی برای دموکراسی می‌خوانند.

سه‌شنبه گذشته، ترامپ در یک رویداد در تالار شهر در گفتگو با شان هانیتی، خبرنگار فاکس نیوز، در مورد تلاشش برای تبدیل شدن به یک دیکتاتور، جنجال برانگیخت و گفت که او فقط در روز اول پیروزی در انتخابات می‌خواهد دیکتاتور شود.

او‌در آن گفتگو تاکید کرد: «می‌خواهم مرزها را ببندم و می‌خواهم بسازم. غیر از این، من یک دیکتاتور نیستم.»

منتقدان ترامپ با اشاره به شورش 6 ژانویه 2021 علیه کنگره، انکار انتخابات 2020 توسط ترامپ، و روابط خوبش با دیکتاتورهای بین‌المللی، این عوامل را به عنوان دلایلی بر مستبد بودن او برمی‌شمارند.

پرزیدنت بایدن هفته گذشته در باره اظهارات تازه ترامپ، جریان جمع آوری کمک‌های مالی در لس آنجلس به شوخی گفت: «خدا را شکر، فقط یک روز».

گفتنی است ترامپ روز شنبه گذشته نیز در پاسخ به انتقادات علیه به دلیل "مرد بزرگ" خواندن شی جین پینگ، رهبر چین، گفت: «او 1.4 میلیارد نفر را با مشت آهنین کنترل می کند. از من می خواهند بگویم فقط هوش متوسط، من نمی‌توانم چیزهای بدی بگویم.»

او سپس ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را فردی «تیزبین» توصیف کرد و از امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز تمجید کرد.

در همان سخنرانی، ترامپ همچنین خود را مدافع دموکراسی توصیف کرد و انتقاداتی را مبنی بر اینکه او تهدیدی علیه دمکراسی است به عنوان «اطلاعات نادرست» و «فریبکاری» رد کرد.
ترامپ که با 91 اتهام جنایی روبروست، تاکید کرد که بایدن یک تهدید واقعی است.

او همچنین به رقیبش، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا حمله کرد و گفت که گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا «در آخرین مناظره آنها از او بهتر عمل کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید