بلینکن: هدف اسرائیل مغایر با وقایع امور در غزه است

وزیر خارجه آمریکا: زمانی که عملیات نظامی در غزه به پایان برسد، باید به تشکیل کشور فلسطین برسیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به مذاکره واشنگتن با اسرائیل درباره عملیات نظامی در غزه و مدت زمان آن، گفت: «هدف اسرائیل مغایر با وقایع امور در غزه است.»

بلینکن روز یکشنبه در یک مصاحبه مطبوعاتی افزود: «اسرائیل در مورد اقداماتی برای ایجاد مناطق امن صحبت کرد، اما باید آتش‌بس محدودی برای ارسال کمک‌ها وجود داشته باشد.»

Advertisement

او همچنین با تاکید بر ضرورت کمک رسانی و حفاظت از غیرنظامیان که «نتایج ملموسی» در این زمینه به دست نیامده است.

بلینکن در مورد سناریوهای مختلف برای پایان عملیات اسرائیل در غزه گفت: «حماس می‌تواند تسلیم شود و موضوع تمام شود». او ادامه داد: «زمانی که عملیات نظامی به پایان برسد... باید به کشور فلسطین برسیم.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه بر لزوم حمایت از خبرنگاران در غزه تاکید کرد و گفت: «خبرنگاران در جریان نبردها جان خود را به خطر می‌اندازند و ما می‌خواهیم در جریان نبردها از آنها محافظت شود و پاسخ‌گویی وجود داشته باشد.»

او همچنین تاکید کرد که آمریکا «برای محافظت از غیرنظامیان» تلاش می‌کند و «میزان خسارت وارده به غیرنظامیان» را می‌داند، اما معتقد است که «اسرائیل در حال نبرد با حماس است و ما باید اطمینان حاصل کنیم که نیاز تسلیحاتی خود در اختیارش باشد»، با توضیح اینکه «ارسال مهمات به اسرائیل تابع قوانین است».

بلینکن خاطرنشان کرد: «ما با اسرائیلی‌ها درباره عملکردشان صحبت می کنیم.. و روی هدف اسرائیلی‌ها و نتایج اقدامات آنها تمرکز می‌کنیم.. میان هدف آنها و آنچه که می‌بینیم فاصله است.»

او با بیان اینکه «جهان از حماس می‌خواهد که نبرد را پایان دهد»، افزود: «واشینگتن با آتش‌بس مخالف است زیرا «آنچه رخ داد می‌تواند تکرار شود و حماس تأکید می‌کند که آنچه انجام داده را تکرار خواهد کرد».

بلینکن درباره حوثی‌ها گفت: «کاری که حوثی‌ها انجام می‌دهند تهدیدی برای ده‌ها کشور است و این یک مشکل برای جامعه جهانی است و ما آنها را تحریم خواهیم کرد.»

بلینکن در مورد استفاده از نیروی نظامی علیه حوثی‌ها گفت که «آمریکایی‌ها همه ابزارها را در نظر می‌گیرند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید