وزیر دفاع آمریکا خواستار افزایش تلاش اسرائیل برای حفاظت از غیرنظامیان شد

بایدن در نخستین تماس تلفنی خود با نتانیاهو از 26 نوامبر، خواستار ایجاد کریدورهای بشردوستانه برای جدا کردن غیرنظامیان از حماس شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، در بیانیه‌ای اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع، طی تماسی، یوآو گالانت، همتای اسرائیلی خود را به افزایش تلاش‌ها برای محافظت از غیرنظامیان در نوار غزه، رساندن کمک‌های بشردوستانه و متوقف‌کردن خشونت شهرک‌نشینان در کرانه باختری، ترغیب کرد.

در بیانیه روز جمعه 17 آذر، آمده است که آستین در این تماس، نگرانی خود را از درگیری‌های مرزی ارتش اسرائیل و حزب‌الله لبنان در هفته جاری که منجر به کشته‌شدن یک سرباز نیروهای مسلح لبنان و یک غیرنظامی اسرائیلی شد، ابراز کرد.

حملات فزاینده حوثی‌ها

در ادامه بیانیه پنتاگون آمده است که آستین در این تماس تلفنی، «حملات فزاینده حوثی‌ها در دریای سرخ که آزادی ناوبری دریایی و ترافیک تجاری را تهدید می‌کند» را نیز محکوم کرد.

از سویی کاخ سفید اعلام کرد، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا پنجشنبه در تماسی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بر «نیاز فوری» برای محافظت از غیرنظامیان در گرماگرم تشدید جنگ در شهرهای بزرگ غزه و اطراف آن، تاکید ورزید.

بایدن در نخستین تماس تلفنی خود با نتانیاهو از 26 نوامبر، خواستار ایجاد کریدورهای بشردوستانه برای جدا کردن غیرنظامیان از حماس شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید