شواهدی مبنی بر ارسال مهاجران غیرقانونی به جنگ اوکراین توسط روسیه

مقامات به مهاجران گفتند که پس از تکمیل قرارداد یک‌ساله با ارتش، به آنها دستمزد خوب، بیمه درمانی، و اجازه اقامت در روسیه داده خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرویس جهانی «بی‌بی‌سی» به شواهدی دست یافته است که نشان می‌دهد روسیه مهاجران غیرقانونی که در این کشور دستگیر شده و در معرض دیپورت قرار دارند را با وعده عدم اخراج و اعطای برخی مزایا به جبهه‌های جنگ با اوکراین می‌فرستد.

به گفته ‌بی‌بی‌سی، روند تحت اجبار قرار دادن افراد در مراکز بازداشت پیش از اخراج برای امضای قرارداد خدمت در ارتش روسیه در جنگ با اوکراین موضوع جدیدی نیست، اما با سرازیر شدن مهاجران خارجی به مرز 1340 کیلومتری روسیه با فنلاند، این روند افزایش شدید یافته است.

تجزیه و تحلیل اسناد جلسات دادگاهی در کارِلیا، یکی از سه منطقه روسیه در مرز فنلاند، نشان داد که طی سه هفته اخیر 236 نفر مهاجر غیرقانونی که قصد عبور از مرز فنلاند را داشتند، توسط مرزبانی روسیه دستگیر شده و برای اعزام به جنگ اوکراین تحت فشار قرار گرفته‌اند.

در میان این افراد یک مرد سومالیایی حدوداً 40 ساله به نام «عواد» بود که در اواسط ماه نوامبر دستگیر شد، به پرداخت جریمه 2000 روبلی محکوم شد، و به بازداشت‌گاه پیش از اخراج فرستاده شد. بی‌بی‌سی موفق شده با او صحبت کند.

عواد و حداقل ده‌ها زندانی دیگر که در مرکز پیش از اخراج در پتروزاوودسک، پایتخت کارلیا نگهداری می‌شدند، بلافاصله پس از دستگیری مورد بازدید نمایندگان ارتش روسیه قرار گرفتند.

مقامات نظامی به مهاجران غیرقانونی پیشنهاد یک «شغل دولتی» را دادند، و گفتند که پس از تکمیل قرارداد یک‌ساله با ارتش، به آنها دستمزد خوب، بیمه درمانی، و اجازه اقامت در روسیه داده خواهد شد.

عواد به بی‌بی‌سی گفته اسناد شغل پیشنهادی که توسط مقامات به وی و دیگران ارائه شد، به زبان روسی بود، و هیچ‌کدام از آنها نمی‌توانستند مدارک را بخوانند. او افزود که خودش و دیگران تصور می‌کردند که قرار است مشغول به خدمت در ارتش روسیه در داخل کشور شوند.

با این وجود، پس از قبول پیشنهاد نمایندگان ارتش روسیه، عواد به همراه پنج سومالیایی دیگر، پنج مرد از کشورهای عربی، و یک کوبایی، سوار بر اتوبوس به سمت مرزهای اوکراین در جنوب فرستاده شد تا بجنگد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید