تولید مشترک مهمات توسط اوکراین و آمریکا برای جنگ با روسیه

توپ 155 میلی‌متری برای اوکراین حیاتی است، و پس از حمله روسیه به این کشور، نیاز به گلوله‌های این توپ افزایشی چشمگیر یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اولکساندر کامیشین، وزیر صنایع استراتژیک اوکراین، روز پنجشنبه گفت کی‌یف با دو شرکت آمریکایی توافق کرده است تا به طور مشترک پوکه‌های گلوله توپ 155 میلی‌متری در اوکراین تولید کنند.

به گفته «رویترز»، توپ 155 میلی‌متری برای اوکراین حیاتی است، و پس از حمله روسیه به این کشور، نیاز به گلوله‌های این توپ افزایشی چشمگیر یافته است. آمریکا و دیگر متحدان غربی اوکراین تاکنون بیش از 2 میلیون گلوله به اوکراین ارسال کرده‌اند، و کماکان سعی در افزایش تولید خود برای پاسخ به تقاضا دارند.

کامیشین دو روز پس از برگزاری کنفرانس دفاعی دو روزه آمریکا-اوکراین در واشینگتن این توافق را اعلام کرد. در جریان آن کنفرانس، جلسات دوجانبه برای بحث درباره برنامه‌ دفاعی اوکراین برای سال 2024 و اقدامات لازم برای تحقق آن برگزار شد.

کی‌یف و واشینگتن موافقت‌نامه را برای سرعت بخشیدن به تولید تسلیحات و تبادل داده‌های فنی به منظور تأمین نیازهای فوری ارتش اوکراین در سیستم‌های پدافند هوایی، تعمیر قطعات، و تولید مهمات امضا کردند.

بخش دفاعی اوکراین، که ده‌ها سال است تحت تأثیر سرمایه‌گذاری ناکافی، بوروکراسی دست و پا گیر، و فساد قرار دارد، در تلاش است تا با ارتش صنعتی بسیار پیشرفته‌تر روسیه، که دارای بودجه بالایی نیز هست، به رقابت بپردازد.

با نزدیک شدن به آخر سال دوم جنگی که هنوز پایانی برای آن مشاهده نمی‌شود، نگرانی‌های کی‌یف در حال افزایش است که مبادا با اوج گرفتن مخالفت‌های سیاسی در کشورهای غربی، حمایت از نبرد دفاعی اوکراین از میان برود.

به گفته رویترز، کیف همچنین امیدوار است که با ترویج روند تولید تسلیحات و تجهیزات مشترک با کمپانی‌های غربی، خود را در فضای صنعت دفاعی مشترک غرب قرار دهد و از آن بهره ببرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، اخیرا گفت کشورش نمی‌خواهد فقط به کمک‌های نظامی متحدان غربی خود تکیه کند، و قصد دارد در آینده برای کمک به دفاع از امنیت همسایگان خود سلاح در اختیار آنها بگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید