بریتانیا: اسرائیل باید در جنوب نوار غزه «طور دیگری رفتار کند»

وزیر خارجه بریتانیا: در آخر امنیت اسرائیل در بلندمدت به توان نظامی و ثبات آن بستگی ندارد، بلکه با رضایت فلسطینی‌ها از همزیستی در صلح و امنیت مرتبط خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا تاکید کرد که اسرائیل باید در جنوب نوار غزه به گونه‌ای متفاوت از آن‌چه در شمال این باریکه انجام داده، رفتار کند.

کامرون در سفر به واشینگتن طی گفت‌وگو با شبکه خبری «سی ان ان» آمریکا ضمن تاکید بر حمایت بریتانیا از اسرائیل در پی حمله هفتم اکتبر «حماس»، در عین حال گفت که تل‌آویو در پاسخ خود [تهاجم به نوار غزه] باید به قانون بین‌المللی پایبند شود.

وزیر خارجه بریتانیا افزود: «باید در حمایت سیاسی از اسرائیل بگوییم که شما حق دارید از رهبران و افراد مسلح حماس خلاص شوید».

او ضمن ابراز مخالفت با فرخوان‌ها برای توقف فوری جنگ در غزه، توضیح داد:« اگر حماس را در سلطه حتی بر بخش کوچکی از غزه رها کنیم، هرگز راه‌حل دو کشوری محقق نخواهد شد، زیرا که نمی‌توان همزیستی اسرائیل با گروهی از افرادی که خواهان تکرار وقایع 7 اکتبر هستند را متصور شد».

در عین حال وزیر خارجه بریتانیا اظهارات آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود در گفت‌وگو با «CNN» در روز چهارشنبه که طی آن از اسرائیل خواسته تا «گام‌های مهمی» برای محافظت از غیرنظامیان به شکلی بهتر اتخاذ کند را تایید کرد.

کامرون در این راستا گفت که پنج‌شنبه با بلینکن در واشینگتن دیدار و با او درباره سلسله نقاطی درباره نحوه تلاش اسرائیل برای تعامل بهتر در جنوب غزه گفت‌وگو خواهد کرد و او معتقد است که این راه درستی است که باید در این‌باره توضیحاتی ارائه شود.

کامرون در پایان اظهارات خود گفت:«در آخر، امنیت اسرائیل در بلندمدت به توان نظامی و ثبات آن بستگی ندارد، بلکه با رضایت فلسطینی‌ها از همزیستی در صلح و امنیت مرتبط است».

وزیر خارجه بریتانیا پس از سه هفته روی کار آمدن، اولین سفر خود به ایالات متحده را چهارشنبه با رفتن به واشینگتن آغاز کرد که طی آن او در دیدار با همتای آمریکایی خود درباره پرونده‌های اوکراین و غزه گفت‌وگو می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید