بایدن در گفت‌وگو با نتانیاهو بر لزوم حفاظت از غیرنظامیان غزه تاکید کرد

بایدن جداگانه با عبدالله دوم، پادشاه اردن صحبت کرد و دو طرف در خصوص اقدام به منظور برقراری صلح دائمی و پایدار در خاورمیانه و ایجاد کشور فلسطین، توافق کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید اعلام کرد، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، پنج‌شنبه 16 آذر، در تماسی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بر «نیاز فوری» برای محافظت از غیرنظامیان در گرماگرم تشدید جنگ‌ در بزرگترین شهرهای غزه و اطراف آن تاکید وزید.

بایدن در نخستین تماس تلفنی خود با نتانیاهو از 26 نوامبر، خواستار ایجاد کریدورهای بشردوستانه برای جدا کردن غیرنظامیان از حماس شد.

بیش از 17 هزار کشته

به رغم حمایت مطلق آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود، دولت بایدن تاکید دارد که شمار بسیار زیادی از فلسطینینان در حملات اسرائیل کشته می‌شوند.

طبق آمار وزارت بهداشت غزه تحت مدیریت حماس، شمار قربانیان فلسطینی تا پنجشنبه به 17177 نفر رسیده است.

واشینگتن همچنین به اسرائیل که هم‌اکنون در حال حمله به جنوب غزه است، اطلاع داد که خسارات جانی و آوارگان نباید به اندازه حمله به شمال نوار غزه، زیاد باشد.

حفاظت از غیرنظامیان

با شدت‌گیری نبردها در شهرهای نوار غزه و اطراف آن از پنجشنبه، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، تاکید کرد که اسرائیل باید برای حفاظت از غیرنظامیان، بیشتر تلاش کند.

بلینکن در کنفرانس مطبوعاتی با دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفت: «لازم است اسرائیل به حفاظت از غیرنظامیان اهمیت زیادی بدهد».

وزیر خارجه آمریکا افزود: «هنوز میان قصد محافظت از غیرنظامیان و نتایج عملی قابل مشاهده، فاصله وجود دارد.»

این در حالی است که واشینگتن در راستای رساندن کمک‌های بیشتر به غزه می‌کوشد.

ورود سوخت

در بیانیه کاخ سفید آمده است که بایدن ضمن استقبال از تصمیم اسرائیل برای تسهیل ورود سوخت بیشتر پس از فروپاشی وقفه، تاکید کرد که نیاز فوری به کمک‌های بیشتر در همه زمینه‌ها وجود دارد.

در ادامه بیانیه تاکید شد که بایدن، از حماس خواست تا اجازه دیدار با گروگان‌های نزد خود را به صلیب سرخ بدهد.

در حالی که تلاش‌ها برای تصویب وقفه کوتاهی که هفته گذشته دچار فروپاشی شد، ادامه دارد به گفته کاخ سفید، بایدن به شکلی جداگانه با عبدالله دوم، پادشاه اردن صحبت کرد و

دو طرف در خصوص اقدام به منظور برقراری «صلح دائمی و پایدار در خاورمیانه و ایجاد کشور فلسطین، توافق کردند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید