رئیس بانک «جی‌پی مورگان»: اگر قدرت داشتم رمز ارزها را می‌بستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جیمی دیمون، مدیرعامل بانک «جی‌پی مورگان» در اظهاراتی گفت که اگر قدرت لازم را داشت، صنعت رمزارزها متوقف می‌کرد.

مدیر اجرایی بانک «جی‌پی مورگان» غول بانکداری جهان، در جلسه استماع سالانه کمیته بانکداری سنا در وال استریت، چهارشنبه 14 آذر گفت: «اگر من جای دولت بودم، آن را تعطیل می کردم.»

دایمون سابقه طولانی در حمله به رمزارزها دارد که پیشتر آن‌ها را «طرح پانزی» و «تقلب» توصیف کرده بود. آخرین اظهارات او در پی هک و رسوایی صرافی «FTX» در صنعت ارزهای دیجیتال است که تحت نظارت قانونگذاران آمریکا قرار گرفته است.

الیزابت وارن، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست، با هدف قرار دادن صنعت رمزارزها گفت: «تروریست‌ها امروز از رمزارز برای دور زدن قانون رازداری بانکی استفاده می‌کنند.»

همچنین دیمون و دیگر رهبران صنعت بانک‌داری آمریکا گفتند، تدابیر امنیتی برای جلوگیری از استفاده غیرقانونی از مؤسسات خود دارند. وارن این را با بازار رمرزارزها مقایسه کرد و افزود، که قوانین ضد پولشویی بانک‌ها، باید بازار رمزارزها را کنترل کند.

انتقاد مکرر دیمون از صنعت رمزارزها به فناوری بلاک چین بانک‌ها، سرایت نمی‌کند، چون «جی‌پی مورگان» یکی از اولین شرکت هایی است که «JPM Coin»، یک استیبل کوین خصوصی که به مشتریان اجازه می دهد تا بر اساس فناوری بلاک چین پرداخت کنند، را راه اندازی کرد. این بانک انتظار دارد که این توکن در دو سال آینده تا 10 میلیارد دلار تراکنش در روز انجام دهد که در حال حاضر حدود 1 میلیارد دلار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید