پوتین از ابوظبی: امارات بزرگ‌ترین شریک روسیه در جهان عرب است

رئیس جمهوری روسیه: روابط روسیه و امارات به سطح بالای بی‌سابقه‌ای ارتقاء یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در گفت‌وگوهای خود با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس کشور امارات متحده عربی در کاخ «الوطن» در ابوظبی، گفت که امارات بزرگ‌ترین شریک روسیه در جهان عرب است.

پوتین نقشی که کشور امارات در محافل بین‌المللی و از جمله در شورای امنیت سازمان ملل متحد به‌منظور ثبات اوضاع در جهان ایفا می‌کند را تحسین کرد.

Advertisement

رئیس جمهوری روسیه درباره گفت‌وگوهای خود با رئیس کشور امارات گفت که بررسی اوضاع جاری در کانون‌های پرتنش و به‌ویژه در عرصه فلسطین و اوکراین را شامل شد.

پوتین با اشاره به تقویت همکاری‌ها با ابوظبی در زمینه‌های نفت، سرمایه‌گذاری و صنایع، گفت که حجم تبادل تجاری میان دو کشور در سال گذشته به میزان 67.6 درصد افزایش یافته و در امسال نیز در روند افزایش است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین به همتای اماراتی خود به مناسبت جشن پنجاه و دومین سالروز تاسیس کشور امارات متحده عربی تبریک گفته و یادآور شد که امارات با اتحاد جماهیر شوروی (سابق) روابطی تاریخی برقرار کرد زیرا شوروی از اولین کشورهایی بود که حاکمیت و استقلال کشور امارات را به رسمیت شناخت.

پوتین چهارشنبه 15 آذر خطاب به رئیس امارات افزود: «امروز روابط ما به فضل موضع شما به سطح بی‌سابقه‌ای ارتقاء یافته است».

رئیس جمهوری روسیه در ادامه گفت:«مسکو و ابوظبی اهمیت لازم را به روابط انسانی داده و در این راستا سال گذشته نزدیک به یک میلیون گردشگر روسی به امارات سفر کرده و یک مدرسه روسی در این کشور افتتاح شد».

بنا بر اعلام کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه چهارشنبه و در چارچوب تلاش‌های خود برای تقویت شراکت‌های مورد اهتمام مسکو و بحث درباره مسائل انرژی و مسائل سیاسی منطقه‌ای، سفر خارجی کم‌سابقه‌ای را برای انجام دیدارهایی با رهبران امارات و سعودی آغاز کرده و قرار است پس از امارات در سعودی با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی دیدار و گفت‌وگو کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید