مسکو: رئیس جمهوری روسیه چهارشنبه به سعودی و امارات سفر می‌کند

سخنگوی کاخ کرملین: پوتین در سفر به سعودی و امارات درباره بازار نفت، اسرائیل و فلسطین گفت‌وگو خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنا بر اعلام کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراتیو روسیه، چهارشنبه 15 آذر، به پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی سفر خواهد کرد.

به گفته سخنگوی کرملین رئیس جمهوری روسیه، در این سفر خود که شامل سعودی و امارات می‌شود برای تقویت شراکت‌های مورد اهتمام مسکو و بحث و بررسی مسائل انرژی و سیاست منطقه‌ای خواهد کوشید.

خبرگزاری روسی «اینترفکس» به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد که پوتین قصد دارد در این سفر درباره بازار نفت، اسرائیل و فلسطین گفت‌وگو کند.

یوری اوشاکوف، معاون امور بین‌الملل رئیس جمهوری روسیه دوشنبه گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه طی هفته جاری به ریاض و ابوظبی سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»،اوشاکوف افزود: «این یک سفر کاری خواهد بود و مذاکرات در درجه اول با محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی و قبل از آن در امارات متحده عربی خواهیم بود و امیدوارم سفر بسیار خوبی باشد».

اوشاکوف، در ادامه خاطرنشان کرد که پوتین علاوه بر بررسی کاهش تولید نفت در چارچوب ائتلاف «اوپک پلاس» که روسیه به آن ملحق شده است، به روابط دوجانبه، جنگ میان اسرائیل و حماس و سیاست بین‌المللی نیز خواهد پرداخت.

به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، پوتین آخرین بار در سال 2019 به سعودی و امارات سفر کرده بود.

به گفته اوشاکوف، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه قصد دارد در سفر خود به ابوظبی و ریاض در 6 دسامبر با رهبران این کشورها درباره حل و فصل فلسطین و اسرائیل گفت‌وگو کند.

اوشاکوف، سه‌شنبه 14 آذر، نیز در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم آغاز یک حل و فصل واقعی پس از برقراری وقفه بشردوستانه و مبادله اسرا میان اسرائیل و حماس گفت: «موضوع اصلی اکنون دستیابی به یک آتش‌بس طولانی مدت است، چرا که این وقفه‌های «جزئی» بشردوستانه مفید هستند، اما ما همچنان برای رسیدن به یک آتش‌بس طولانی‌مدت و یک مبادله کامل اسرا تلاش می‌کنیم.»

دستیار رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مسکو علاقه‌مند به ارائه طرح خود برای حل و فصل نزاع فلسطین و اسرائیل است، گفت: «بدیهی است که ما قبل از هر چیزی در این مورد بحث خواهیم کرد.»

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، پیشتر اشاره کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه 6 دسامبر در سفر به امارات در مورد «امور دوجانبه و بررسی تحولات نزاع در خاورمیانه» گفت‌وگو خواهد کرد و همچنین در گفت‌وگوهای روسی - سعودی در ریاض به «اوضاع خاورمیانه در منطقه مناقشه فلسطین و اسرائیل» نیز پرداخته خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید