آمریکا: 5 فرد مسلح در عراق که برای حمله پهپادی تدارک می‌دیدند را خنثی کردیم

فرماندهی «سنتکام»: به دادن پاسخ قوی به هر گونه تهدیدی علیه نیروها و منافع خود در منطقه ادامه خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» شامگاه دوشنبه سیزدهم آذر اعلام کرد که نیروهای آن با 5 فرد مسلح که روز گذشته برای پرتاب پهپاد در نزدیکی کرکوک تلاش می‌کردند، درگیر شده و آنها را خنثی کردند.

بنا به اعلام «سنتکام» یک پهپاد آمریکایی این افراد مسلح در عراق را هدف گرفته و 5 نفر از آنها را کشته و پهپاد مورد استفاده آنها برای حمله را منهدم کرده است.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین اعلام کرد که در این‌باره به دستگاه امنیتی عراق خبر داده و به دادن پاسخ قوی به هر گونه تهدیدی علیه نیروها و منافع خود در منطقه ادامه خواهد داد.

پیش‌تر گروه‌های مسلح عراق اعلام کردند که اعضای آن‌ها پایگاه آمریکایی در روستای الخضرا در شمال شرق سوریه را با یک پهپاد هدف قرار دادند که «مستقیماً به هدف خود اصابت کرده است.»

این گروه‌های مسلح عراقی دوشنبه در بغداد پیکرهای 5 نفر از افراد مسلح خود که در حمله پهپادی روز گذشته آمریکا کشته شده بودند را تشییع کردند.

مراسم تشییع جنازه این 5 نفر کشته شده از اعضای گروه‌های شبه‌نظامی عراقی با حضور اهالی و سایر اعضای این گروه‌ها همراه با سر دادن شعارهایی علیه ایالات متحده و فراخوان برای خروج نیروهایی آمریکایی از عراق و سوریه برگزار شد.

تهدید به حملات پهپادی

این در حالی است که رسانه‌های کُردی گزارش دادند که کشته شدن این افراد در منطقه خراب الروت در کرکوک و بر اثر حملاتی بوده که آمریکا روز یکشنبه علیه گروه‌های مسلح عراقی حمله‌کننده به مواضع آمریکایی در عراق و سوریه انجام داده است.

پیش‌تر و در همین راستا یک مقام نظامی آمریکایی به «رویترز» گفته بود: ایالات متحده یک حمله دفاع از خود در عراق علیه یک «تهدید قریب الوقوع» در سایتی که برای پرتاب پهپاد استفاده می‌شد، انجام داده است.

از سوی دیگر، جناح‌های مسلح عراق طی بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در «تلگرام» ضمن تایید کشته شدن پنج تن از اعضای خود در عراق و تاکید این که حملات پهپادی و راکتی آنها به پایگاه‌ها و مقرهای نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه در پاسخ به «جنایات دشمن علیه مردم غزه» انجام می‌شود، متعهد شدند که به این گونه حملات ادامه دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید