شهردار کی‌یف: زلنسکی به‌دلیل اشتباهاتش محبوبیت مردمی را از دست داده است

ویتالی کلیچکو: زلنسکی در نهایت قدرت را از دست خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به موازات افزایش فشار غرب بر اوکراین برای پذیرش مذاکره با روسیه و ابراز مخالفت تمام‌عیار ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری این کشوربا این امر، ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف، ضمن انتقاد از زلنسکی، تاکید کرد که محبوبیت او در حال کاهش است.

شهردار کی‌یف در انتقادی کم‌سابقه تاکید کرد که رئیس جمهوری اوکراین، بهای اشتباهات خود را نهایتا با از دست دادن قدرت خواهد پرداخت.

به گزارش روزنامه «تلگراف»، کلیچکو افزود که زلنسکی به طور فزاینده‌ای منزوی شده و رویه مستبدانه در پیش گرفته است.

کلیچکو با این بیان که زلنسکی بهای اشتباهاتش را می‌پردازد، او را به دلیل نادیده‌گرفتن هشدارها در مورد تهاجم روسیه در فوریه 2022 که می‌رفت به سیطره ارتش روسیه بر کی‌یف بیانجامد، مقصر دانست.

قهرمان پیشین بوکس سنگین وزن جهان، که از سال 2014 در منصب شهردار کی‌یف قرار دارد، یکی از مخالفان سیاسی زلنسکی است که اظهارنظرهایش، بیانگر نارضایتی فزاینده از رئیس جمهوری اوکراین پس از 21 ماه جنگ و یک ضد حمله نافرجام مورد حمایت «ناتو» است.

کلیچکو گفته بود که با نظر والری زالوزنی، فرمانده عالی نیروهای مسلح اوکراین که جنگ به «بن بست» رسیده، موافق است.

زمان توقف جنگ فرا رسیده

همزمان اولسکی آریستوویچ، مشاور سابق زلنسکی، با این اعلام که در صدد چالش با رئیس جمهوری است، تاکید کرد که اکنون زمان آغاز گفت‌وگو با کرملین برای پایان دادن به جنگ، فرا رسیده است.

این در حالی است که زلنسکی متعهد شده، هیچگاه حاضر به مذاکره با کرملین نیست.

کاهش محبوبیت زلنسکی

از سویی نظرسنجی‌ها در اوکراین نشان می‌دهد که حمایت از جنگ با روسیه و پشتیبانی از زلنسکی، کاهش یافته است، اگرچه هنوز بالای 60 درصد مردم، حامی جنگ و زلنسکی هستند.

مخالفان زلنسکی در هفته‌های اخیر او را به ناکارآمدی در مدیریت ضدحمله، ناتوانی در ریشه‌کنی فساد، فرار از انتخابات ریاست‌جمهوری برنامه‌ریزی‌شده در مارس و از دست‌دادن حسن نیت سیاسی بین‌المللی متهم کرده‌اند.

کلیچکو از رهبران برجسته در انقلاب سال 2014 معروف به انقلاب کرامت است که رهبری مورد حمایت کرملین را سرنگون کرد. او از حامیان قوی پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین در فاصله سال‌های 2014 تا 2019 بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size