هواپیماهای بريتانيايى برای یافتن گروگان‌ها بر فراز غزه پرواز خواهند کرد

ارتش اسرائیل تعداد افرادی که در حمله 7 اکتبر به نوار غزه اسیر شدند را حدود 240 نفر تخمین می‌زند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد ارتش این کشور در اقدامی قابل توجه برای کمک به ارتش اسرائیل، پروازهای شناسایی را بر فراز نوار غزه برای یافتن گروگان‌هایی که حماس در حمله 7 اکتبر به اسارت گرفت، انجام خواهد داد.

این وزارت در بیانیه‌ای شامگاه شنبه گفت: «در حمایت از تلاش‌های جاری برای نجات گروگان‌ها، وزارت دفاع بریتانیا پروازهای شناسایی را بر فراز شرق مدیترانه از جمله فعالیت در حریم هوایی بر فراز اسرائیل و غزه انجام خواهد داد».

این وزارتخانه تایید کرد که این پروازها «توسط هواپیمای شناسایی غیرمسلح خواهد بود و هیچ نقش رزمی نخواهد داشت و ماموریت آنها تنها تشخیص محل گروگان‌ها خواهد بود.»

بر اساس این بیانیه، «اطلاعات مربوط به نجات گروگان‌ها تنها در اختیار مقامات ذیصلاح مسئول نجات گروگان‌ها قرار خواهد گرفت.»

لندن تعداد بریتانیایی‌هایی که گروگان گرفته شده‌اند را اعلام نکرد. اما پس از حمله 7 اکتبر، دقتر نخست وزیر این کشور گفت که حداقل 12 بریتانیایی در این حمله کشته شدند و پنج نفر دیگر مفقود شدند.

ارتش اسرائیل تعداد افرادی که در حمله 7 اکتبر به نوار غزه اسیر شدند را حدود 240 نفر تخمین می‌زند.

به گفته مقامات اسرائیلی، پس از آزادی مجموعا 110 گروگان از زمان آغاز درگیری‌ها، هنوز 136 گروگان در دست حماس و گروه‌های وابسته به آن هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید