در پی حملات حوثی‌ها؛ اسرائیل کشتی‌های جنگی و یک زیردریایی به دریای سرخ می‌فرستد

«پنتاگون»: یک کشتی جنگی آمریکایی و چندین کشتی تجاری روز یکشنبه در دریای سرخ مورد حمله قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه گزارش دادند که در پی حملات موشکی و پهپادی شبه‌نظامیان حوثی به تعدادی از کشتی‌ها در نزدیکی باب‌المندب، اسرائیل تعدادی کشتی‌ جنگی و یک زیردریایی به دریای سرخ می‌فرستد.

به گفته این منابع، حوثی‌ها تلاش کردند تعدادی از کشتی‌های تجاری در باب‌المندب را با موشک و پهپادهای ساخت ایران هدف قرار دهند اما ناوهای جنگی اسرائیل و آمریکا آنها را خنثی کردند.

بنا به توضیح این منابع، ناوهای اسرائیلی در حال هماهنگی با همتایان آمریکایی خود در دریای سرخ حضور دارند.

این منابع تاکید کردند هدف قرار دادن کشتی‌های تجاری توسط حوثی‌ها به کشتیرانی دریایی آسیب می‌زند و قیمت کالاها را افزایش می‌دهد.

هم‌زمان، یک منبع امنیتی به العربیه گفت که «پاسخ به حوثی‌ها و هشدار دادن به ایران در مورد تهدید امنیت ناوبری بهترین راه حل در حال حاضر است.»

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که منابع امنیتی دریایی فاش کردند که یک کشتی تجاری روز یکشنبه هنگام دریانوردی در دریای سرخ مورد حمله حداقل دو پهپاد قرار گرفت.

به گزارش رویترز، شرکت امنیت دریایی بریتانیا «امبری» اعلام کرد که یک کشتی کانتینری دیگر بر اثر حمله پهپادی در حدود 100 کیلومتری شمال غرب بندر حدیده در شمال یمن آسیب دیده است.

هم‌زمان، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اعلام کرد که یک کشتی جنگی آمریکایی و چندین کشتی تجاری روز یکشنبه در دریای سرخ مورد حمله قرار گرفتند.

به گزارش آسوشیتدپرس، یک منبع پنتاگون گفت: ما از گزارش‌هایی در مورد حملات به ناوشکن آمریکایی «یو اس اس کارنی» و کشتی‌های تجاری در دریای سرخ مطلع هستیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید