کره شمالی: هرگونه مداخله آمریکا در عملیات ماهواره‌های شناسایی ما اعلان جنگ است

پیونگ یانگ می‌گوید به هرگونه مداخله آمریکا در ماهواره‌هایی این کشور، با حذف ماهواره‌های جاسوسی آمریکا پاسخ خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کره شمالی روز شنبه 11 آذر، هرگونه مداخله آمریکا در ماهواره‌های این کشور را اعلان جنگ دانست و اعلام کرد در صورت هرگونه حمله احتمالی به امکانات استراتژیک این کشور، نیروی بازدارنده نظامی را به کار خواهد گرفت.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی به نقل از سخنگوی وزارت دفاع این کشور اعلام کرد، پیونگ یانگ در صورت مداخله آمریکا در ماهواره‌های این کشور، ماهواره‌‎های جاسوسی آمریکا را خنثی خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: «اگر آمریکا با استفاده از فناوری پیشرفته با سلاح در حقوق یک کشور مستقل و مقتدر مداخله کند، ما از حقوق خود تحت قوانین بین‌المللی و داخلی، ماهواره‌های آمریکا را خنثی خواهیم کرد.»

کره شمالی، هفته گذشته اولین ماهواره شناسایی خود به مدار زمین را پرتاب کرد و هدف از پرتاب این ماهواره را نظارت بر تحرکات آمریکا و کره جنوبی اعلام کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری کره شمالی، کیم جونگ اون رهبر این کشور، تصاویری از کاخ سفید، پنتاگون و ناوهای هواپیمابر آمریکایی در پایگاه نورفولک از ماهواره جاسوسی خود دریافت کرده است.

قدرت‌های غربی، ژاپن و کره جنوبی معتقدند کره شمالی با پرتاب ماهواره در هفته گذشته قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان را نقض کرده است.

در همین زمینه، آژانس جاسوسی کره جنوبی اعلام کرد که روسیه برای حمایت از جنگ خود در اوکراین، پس از نشست کیم و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در خصوص ماهواره‌ها به کره شمالی کمک کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید