کشته‌شدن ژنرال روسی در حادثه انفجار مین در اوکراین

اگر گزارش‌های مربوط به مرگ زاوادسکی تأیید شود، او هفتمین ژنرال روسی خواهد بود که در جریان جنگ اوکراین کشته شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چندین منبع نزدیک به دولت روسیه به خبرگزاری «بی‌بی‌سی» گفته‌اند که سرلشکر ولادیمیر زاوادسکی، ژنرال 45 ساله و معاون فرمانده سپاه چهاردهم روسیه، اخیرا طی یک حادثه انفجار مین در اوکراین کشته شده است.

به گفته بی‌بی‌سی، وزارت دفاع روسیه تاکنون در این باره سکوت کرده است. این وزارتخانه پیشتر نیز در چندین مورد از اعلام خبر کشته شدن ژنرال‌های روسی در جنگ اوکراین خودداری کرده بود، حتی پس از آنکه اقوام نزدیک آنها درباره مرگ آن نظامیان صحبت کرده بودند.

بر اساس گزارش‌ها، سرلشکر زاوادسکی عصر چهارشنبه کشته شد. هنوز مشخص نیست که این حادثه در کجا رخ داده است، اما تصور می‌شود که واحد وی در آن زمان در منطقه خرسون مستقر بوده است. زاوادسکی قبلا فرمانده واحد تانک نخبه «کانتمروفسکی» در نزدیکی مسکو بود.

به گفته بی‌بی‌سی، اگر گزارش‌های مربوط به مرگ زاوادسکی تأیید شود، او هفتمین ژنرال روسی خواهد بود که در جریان جنگ اوکراین کشته شده است. تصور می‌شود که حداقل شش ژنرال روسی دیگر از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در فوریه 2022 کشته شده‌اند.

کرملین کشته شدن چهار ژنرال طی چهار ماه اول جنگ و دو ژنرال دیگر در تابستان امسال را تایید کرد. اخیراً نیز ژنرال اولگ تسوکوف در جریان بمباران هتلی در بردیانسک در سواحل جنوبی اشغالی اوکراین، که محل سرفرماندهی نظامی روسیه بود، کشته شد.

به گفته بی‌بی‌سی، منابع اوکراینی کشته شدن هفت ژنرال روسی دیگر را گزارش کرده‌اند، اما حداقل سه مورد از این افراد ثابت شده است که هنوز زنده هستند.

در عین حال، با افزایش حملات زمستانی روسیه علیه اوکراین، جان کربی، هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی ایالات متحده گفته است که واشینگتن کمک‌های خود به کی‌یف را برای مقابله با حملات مسکو افزایش می‌دهد.

به گفته کربی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه قصد ادامه درگیری در سردترین زمان سال را دارد، و با هدف قرار دادن زیرساخت‌های شهری اوکراین می‌خواهد جنگ را به نبردی علیه مردم عادی این کشور تبدیل کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید