تنبیه کاردینال محافظه‌کار آمریکایی توسط پاپ فرانسیس

پاپ گفته است مقرری برک را قطع کرده و آپارتمان واتیکان وی را از او پس گرفته است، چرا که برک از امتیازات خود علیه کلیسا استفاده می‌کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، طی گفت‌وگویی با زندگی‌نامه‌نویس خود تایید کرد که ریموند برک، کاردینال محافظه‌کار آمریکایی ساکن واتیکان، را به دلیل اقدامات وی علیه اصلاحات کلیسا تنبیه کرده است.

به گزارش «فاکس نیوز»، آستین آیوری، زندگی‌نامه‌نویس پاپ، در مقاله‌ای برای وبلاگ کاتولیک «آنجایی که پیتر هست» ادعا کرد که با پاپ فرانسیس درباره این موضوع در محل اقامت وی در واتیکان صحبت کرده است.

پاپ به آیوری گفته است مقرری برک را قطع کرده و آپارتمان واتیکان وی را از او پس گرفته است، چرا که برک «از امتیازات خود علیه کلیسا استفاده می‌کرد».

پاپ همچنین گفته که برخلاف برخی گزارش‌های رسانه‌ای، او برک را دشمن خود نخوانده است، و اصلا به خودش اشاره‌ای نکرده است. به گفته پاپ، او فقط در جلسه سران کلیسا بدون ارائه جزئیات در این باره صحبت کرده است.

به گفته فاکس نیوز، برک به دلیل انتقادات مداوم خود به تصمیمات پاپ طی سالیان اخیر جنجال‌ساز بوده است. با این حال، او همیشه اعلام کرده است که به فرانسیس وفادار است و دشمن وی نیست.

از سوی دیگر، برک اخیرا در گفت‌وگو با روزنامه «وال استریت ژورنال» ادعا کرد که هنوز هیچ حکم رسمی از واتیکان درباره اقدامات تنبیهی علیه خود دریافت نکرده است.

به گفته این کاردینال محافظه‌کار آمریکایی: «با خود مردم است که نتیجه بگیرند که چرا پدر مقدس به جای اینکه این مسائل را با شخصی که موضوع این قضایاست در میان بگذارد، آنها را با آستین آیوری در میان گذاشته است.»

برک اعلام کرده است وظیفه وی به عنوان یک کاردینال این است که در رم بماند. او همچنان کاردینال محافظ کلیسای «سنت آگاتا دی گوتی» در واتیکان است.

سلف پاپ فرانسیس، بندیکت شانزدهم، در سال 2010 برک را کاردینال کرد. با این حال، از زمانی که فرانسیس در سال 2013 پاپ شد، برک به تدریج مقامات متعدد خود در واتیکان را از دست داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید