وزیر خارجه اوکراین در اجلاس «ناتو»: در جنگ با روسیه عقب‌نشینی نمی‌کنیم

وزیر خارجه اوکراین: بهترین راه برای جلوگیری از فرستادن سربازان‌تان به جنگ این است که به کشوری که در حال دفاع از خود است کمک کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین اعلام کرد به‌رغم تردیدها درباره حمایت آمریکا از این کشور و پیشرفت حداقلی ارتش اوکراین در ضدحمله خود علیه نیروهای اشغالگر روسی، کی‌یف از مبارزه با مسکو عقب نخواهد نشست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیپلمات ارشد اوکراین روز چهارشنبه در جریان اجلاس سران پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در بروکسل گفت: «ما باید ادامه بدهیم. باید نبرد را ادامه دهیم. اوکراین قرار نیست عقب‌نشینی کند.»

کولبا گفت: «هدف راهبردی ما، که حفظ تمامیت ارضی کشورمان در مرزهای بین‌المللی به‌رسمیت‌شناخته‌شده از سال 1991 است، تغییری نکرده است. موضوع اینجا فقط امنیت اوکراین نیست، بلکه امنیت کل منطقه اروپا و آتلانتیک است.»

نگرانی‌ها در این باره افزایش یافته است که در شرایطی که غرب اخیرا درگیر جنگ اسرائیل با حماس شده است، پشتیبانی خود را از اوکراین کاهش دهد، که ممکن است منجر به مصالحه کی‌یف با مسکو از موضع ضعف شود.

مقامات غربی اصرار دارند که از اقدامات دفاعی اوکراین پشتیبانی می‌کنند، و با این وجود مخالفت جمهوری‌خواهان تندرو در کنگره آمریکا جلوی تصویب بسته حمایتی 60 میلیارد دلاری جدید را گرفته و آینده کمک‌های آمریکا به اوکراین را زیر سوال برده است.

کولبا در بروکسل گفت: «امیدوارم کنگره ایالات متحده نیز راه حلی پیدا کند که به نفع مردم آمریکا باشد، که در واقع حمایت از اسرائیل و اوکراین است. همانطور که می‌دانید، بهترین راه برای جلوگیری از فرستادن سربازان خودتان به جنگ، این است که به کشور دیگری که در حال دفاع از خود است کمک کنید.»

اوکراین در تلاش برای پیوستن به ناتو است تا اطمینان حاصل کند که تحت پوشش چتر حفاظتی ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده قرار دارد. کولبا گفت که به دلیل حمایت عمده غرب در طول جنگ، اوکراین عملاً در حال تبدیل شدن به یک «ارتش ناتو» از نظر «ظرفیت فنی و رویکردهای اصولی و مدیریتی» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید