نظرسنجی «گالوپ»: محبوبیت بایدن در میان رای‌دهندگان مستقل به پایین‌ترین حد رسید

نزدیک به 70% مستقل‌ها نگران سلامتی بایدن هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد میزان محبوبیت شغلی بایدن رئیس جمهوری آمریکا، در میان شهروندان مستقل‌ به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

نظرسنجی که «گالوپ» روز سه‌شنبه انجام داد، نشان می‌دهد تنها 27% از مستقل‌ها از نحوه مدیریت بایدن در کاخ سفید رضایت دارند که نسبت به ماه گذشته 8% کاهش داشته است. نکته‌ای که به گروه رای‌دهنده کمک کرد، مدیریت ضعيف اقتصادی او در درگیری بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها است.

گالوپ، رتبه بایدن را برای اقتصاد 24% و تلاش‌های او برای نقش آمریکا در جنگ خاورمیانه را تنها 25% ارزیابی کرد.

رتبه‌ بایدن برای مدیریت جنگ روسیه در اوکراین 31% روابط خارجی 28% و سیاست مراقبت های بهداشتی 35% است.

بر اساس این نظرسنجی، 49% آمریکایی‌ها از نظر سیاسی خود را مستقل می‌دانند.

«گالوپ» همچنین در نظرسنجی‌های اخیر نسبت به سن بالای بایدن و مشارکت فرزندش در معاملات تجاری، ابراز نگرانی کرده است.

نظرسنجی هاروارد «CAPS-Harris» که هفته گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد 59% از مستقل‌ها معتقدند، رئیس‌جمهوری در معاملات تجاری فرزند اول خود «کمک کرده و در آن مشارکت داشته»، که از سپتامبر تحت تحقیقات استیضاح جمهوری‌خواهان قرار گرفته است.

نظرسنجی که سایت «یاهو نیوز» در ابتدای این ماه منتشر شد، نشان می‌دهد که تنها 22% از مستقل‌ها معتقدند بایدن واجد شرایط است و 69% نگران سلامتی جسمی و روانی او هستند.

در نظرسنجی که موسسه «گالوپ» که بین 1 تا 21 نوامبر انجام داده، میزان رضایت شغلی بایدن را 37% نشان می‌دهد و این سومین مرتبه است که رئیس جمهوری به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که محبوبیت عمومی شغلی او در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و این نقطه خطرناک تاریخی برای یک رئیس فعلی است که به دنبال مشارکت مجدد در انتخابات است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید