تشدید حملات پهپادی روسیه و اوکراین

یک ناوچه از ناوگان دریای سیاه روسیه با چهار موشک کروز، زیرساخت های نظامی در اوکراین را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در حالی که جنگ پهپادی اوکراین و روسیه ادامه دارد، وزارت دفاع روسیه، پنج‌شنبه 9 آذر، اعلام کرد، سامانه‌های پدافند هوایی، یک پهپاد اوکراینی را شبانه بر فراز آسمان بلگورود سرنگون کرد.

نیروی هوایی اوکراین نیز گزارش داد، شب گذشته، سامانه پدافند هوایی اوکراین، از 20 پهپاد روسی، 14 مورد را سرنگون کرد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شب گذشته تلاش کی‌یف برای انجام عملیات تروریستی با حمله پهپادی برای اهدافی در روسیه خنثی شد. سامانه پدافند هوایی، پهپاد اوکراینی را در حین انجام عملیات تروریستی سرنگون کرد.»

خبرگزاری «تاس» روسیه گزارش داد، یک ناوچه از ناوگان دریای سیاه روسیه با چهار موشک کروز، زیرساخت های نظامی در اوکراین مورد هدف قرار داد.

خبرگزاری «تاس»، به نقل از وزارت دفاع نوشت: «خدمه یک ناوچه از ناوگان دریای سیاه در یک ماموریت غافلگیرانه، با موشک‌های کروز، در کمترین زمان زیرساخت‌های نظامی دشمن را هدف قرار دادند.»

پیشتر، شب 25 نوامبر، روسیه با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، حمله گسترده‌ای را به خاک اوکراین در کی‌یف و حومه آن انجام داد. دولت اوکراینی این حمله را از نظر تعداد حملات، بزرگترین حمله با پهپاد دانست. این بمباران منجر به قطع برق 77 ساختمان مسکونی و 120 موسسه شد.

اوکراین نیز در پاسخ، شب یکشنبه 26 نوامبر تعداد زیادی پهپاد به سوی روسیه پرتاب کرد که این پهپادها در آسمان شهرهای مسکو، کریمه، کالوگا، اسمالنسک و بریانسک خنثی و سرنگون شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید