افزایش انتقادات ترامپ از جمهوری‌خواهان سنا درباره سیاستگذاری

جمهوری‌خواهان می‌گویند «اظهارات افراطی» ترامپ اگرچه برای پایه اجتماعی وی خوشایند است، اما به‌طور قطع رای‌دهندگان مستقل را خواهد راند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ که این روزها نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکاست، با موضع‌گیری‌های افراطی درباره سیاستگذاری در صورت راه‌یابی به کاخ سفید، مخالفت هم‌حزبی‌های خود در سنا را برانگیخته است.

به گزارش «هیل»، جمهوری‌خواهان سنا می‌گویند «اظهارات افراطی» ترامپ درباره سیاست‌های بهداشتی، مهاجرتی، و سایر موضوعات، اگرچه ممکن است برای پایه اجتماعی وی خوشایند باشد، اما به‌طور قطع رای‌دهندگان مستقل و نوسانی در ایالت‌های کلیدی را از جمهوری‌خواهان خواهد راند.

ترامپ آخر هفته پیش اعلام کرد اگر به کاخ سفید راه یابد، قصد دارد «اوباماکِر»، سیاست خدمات درمانی عمومی که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما ایجاد شد، و به‌رغم جنجالی بودن هواداران زیادی دارد، را باطل کند.

او همچنین گفته است که اعطای حق شهروندی به فرزندان مهاجرانی که به‌طور غیرقانونی در آمریکا زندگی می‌کنند را ممنوع خواهد کرد، و افزوده گارد ملی آمریکا را به ابزاری برای انجام عملیات‌های اخراج‌ دسته‌جمعی مهاجران تبدیل خواهد کرد.

استیون میلر، مشاور ترامپ در امور مهاجرت، این ماه به «نیویورک تایمز» گفت که ترامپ در صورت رئیس‌جمهور شدن «زرادخانه عظیم اختیارات فدرال را برای اجرای تماشایی‌ترین روند سرکوب مهاجرت بی‌رویه» به کار خواهد گرفت.

جان کورنین، سناتور تگزاس و یکی از مقامات پیشروی جمهوری‌خواه در سیاست مهاجرت، گفته است در صورتی که ترامپ به کاخ سفید بازگردد، جمهوری‌خواهان سنا لزوماً با رویکردهای مهاجرتی وی همسویی نخواهند کرد.

ترامپ همچنین به سناتورهای جمهوری‌خواه برای توقف کمک‌های ایالات متحده به اوکراین فشار می‌آورد. در مقابل، جمهوری‌خواهان سنا به رهبری میچ مکانل، رهبر اقلیت سنا، تحت عنوان «اولویت اصلی امنیت ملی» از حامیان اصلی پشتیبانی آمریکا از جنگ دفاعی اوکراین علیه روسیه بوده‌اند.

به گفته هیل، حزبی که کاخ سفید را کنترل نمی‌کند، در مسائل مهم سیاستی معمولاً در آستانه انتخابات از نامزد ریاست‌جمهوری خود پیروی می‌کند. اما سناتورهای جمهوری‌خواه می گویند که اگر ترامپ نامزدی نهایی یا حتی رئیس‌جمهوری را به دست آورد، لزوما از وی پیروی نخواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید