هانتر بایدن در پرونده استیضاح پدرش شهادت می‌دهد

وکیل هانتر می‌گوید وی تنها یک «شهروند معمولی» است، و برخلاف اعضای خانواده ترامپ هرگز در هیچ مقام دولتی خدمت نكرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد حاضر است در پرونده استیضاح پدرش توسط جمهوری‌خواهان، به‌طور علنی در صحن مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده شهادت بدهد. جمهوری‌خواهان پیشتر خواستار گفت‌وگوی پشت درهای بسته با هانتر شده بودند.

به گزارش «اِن‌بی‌سی»، اَبِه لووِل، وکیل هانتر، روز سه‌شنبه در نامه‌ای خطاب به جیمز کومر، نماینده جمهوری‌خواه کنتاکی و رئیس کمیته نظارت مجلس، نوشت: «ما دیده‌ایم که شما چگونه از جلسات پشت درهای بسته برای دستکاری حقایق سوءاستفاده می‌کنید، واقعیت‌ها را تحریف می‌کنید و به مردم اطلاعات نادرست می‌دهید. بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که این شهادت به صورت علنی انجام شود.»

لوول در نامه خود به جمهوری‌خواهان مجلس تاکید کرد که هانتر بایدن، به عنوان پسر رئیس‌جمهوری آمریکا، تنها یک «شهروند معمولی» است، و برخلاف اعضای خانواده دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، هرگز در هیچ مقام دولتی خدمت نكرده است، و هیچ «شغل خانوادگی» نیز نداشته است.

وکیل هانتر سپس جمهوری‌خواهان را به «غلط‌-‌نمایی» آنچه وی «معاملات مشروع تجاری» هانتر نامید، و سوءاستفاده از وضعیت اعتیاد وی برای دخیل کردن پدرش در «انگیزه‌های خلافکارانه» متهم کرد.

کومر در واکنش به نامه لوول در صفحه شخصی حساب X خود نوشت: «هانتر بایدن به جای پیروی از قوانینی که برای همه یکسان است، می‌خواهد قوانین خودش را دنبال کند. این چیزی است که هرگز مورد قبول جمهوری‌خواهان مجلس نیست.»

کومر به همراه جیم جردن، نماینده جمهوری‌خواه اوهایو و رئیس کمیته قضایی مجلس، و جیسون اسمیت، نماینده جمهوری‌خواه مینه‌سوتا و رئیس کمیته راه‌ها و روش‌های مجلس، مسئول پیگیری پرونده استیضاح جو بایدن است.

به گفته ای‌بی‌سی، جمهوری‌خواهان مجلس مدت‌هاست می‌گویند که جو بایدن به‌طور غیرقانونی به پسرش کمک كرده است، و یا از معاملات غیرقانونی وی سود کسب کرده است، اما تاکنون سند و مدرک محکمه‌پسندی در این باره ارائه نداده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید