بایدن: حماس به دنبال ادامه جنگ در نوار غزه است

این تغییر موضع آمریکا در حالی است که پیشتر واشینگتن از ادامه جنگ در غزه حمایت کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد که هدف حماس ادامه جنگ در نوار غزه است و تداوم درگیری‌ها به تحقق اهداف حماس منجر می‌شود.

بایدن، شامگاه سه‌شنبه 7 آذر به وقت محلی در «ایکس» نوشت: «حماس به حمله‌ای تروریستی اقدام کرد چرا که از زندگی مسالمت‌آمیز اسرائیلی‌ها و فلسطینیان در کنار هم هراس دارد.»

Advertisement

رئیس جمهوری آمریکا افزود که «ادامه تروریسم، خشونت، کشتار و جنگ آن چیزی است که حماس می‌خواهد.»

او تاکید کرد: «نباید به چنین کاری اقدام کنیم.»

تغییر موضع آمریکا

این تغییر موضع آمریکا در حالی است که پیشتر واشینگتن از ادامه جنگ در غزه حمایت کرده بود و هر گونه توقف درگیری را فرصتی برای بازیابی گروه حماس می‌دانست.

همزمان، ویلیام برنز، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با سفر به قطر جهت دیدار با دیوید بارنیا، رئیس سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ ثانی، نخست‌وزیر قطر برای تمدید آتش‌بس کنونی در غزه و تبادل تعداد بیشتری از اسرا تلاش می‌کند.

برنز به دلیل روابط گسترده با مقامات امنیتی خاورمیانه و اعتماد و دوستی متقابل او با مقامات موساد، از سوی بایدن به منطقه فرستاده شد.

حمله غافلگیرکننده هفتم اکتبر گروه حماس به شهرک‌ها و مراکز نظامی اسرائیل در اطراف غزه به کشته‌شدن 1200 اسرائیلی و اسارت 240 نفر دیگر توسط حماس انجامید.

حملات هوایی و توپ‌خانه‌ای تلافی‌جویانه اسرائیل هم تاکنون به کشته‌شدن دست‌کم 15 هزار فلسطینی اغلب زن و کودک در نوار غزه منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید