تغییر سیاست سربازگیری اوکراین برای تشویق مردم به نبرد با روسیه

این شامل استفاده از شرکت‌های تجاری برای استخدام هدفمندتر سربازان و به کار گرفتن آنان در نقش‌هایی است که با مهارت‌های‌شان سازگاری دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برای تشویق مردم اوکراین به پیوستن به ارتش این کشور برای ادامه نبرد با روسیه، و جلوگیری از فرار جوانان اوکراینی از بسیج عمومی، کی‌یف قصد دارد در رویکرد خود به امر سربازگیری تغییرات عمده ایجاد کند.

اولکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت اوکراین، روز دوشنبه در این باره به «گاردین» گفت: «بعضی‌ها می‌ترسند. از مرگ می‌ترسند؛ از تیراندازی می‌ترسند. اما این معنی‌اش این نیست که نمی‌توانند در فعالیت‌های دیگر شرکت کنند. حالا ما یک وزیر جدید با یک رویکرد جدید داریم.»

ولدیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، در اوایل ماه سپتامبر اولکسی رزنیکوف، که از ابتدای جنگ وزیر دفاع این کشور بود، را از مقام خود برکنار کرد، و رستم عمروف، که در اوایل جنگ مسئولیت مذاکرات بی‌نتیجه با روسیه را بر عهده داشت، را جایگزین رزنیکوف کرد.

زلنسکی روز جمعه گفت که انتظار دارد وزارت دفاع عمروف این هفته بسته‌ای از سیاست‌های جدید سربازگیری به وی ارائه دهد. زلنسکی در آن زمان تاکید کرد که این بسته تهیه خواهد شد و تمام پاسخ‌ها را در خود جای خواهد داد، و افزود این بسته طی هفته پیش رو به دست وی خواهد رسید.

مقامات اوکراینی به گاردین گفته‌اند که این تغییرات شامل استفاده از شرکت‌های تجاری برای استخدام هدفمندتر سربازان و به کار گرفتن آنان در نقش‌هایی است که با مهارت‌های آنها سازگاری دارد، و ارائه اطمینان به آنها که مستقیم به جبهه‌های جنگ اعزام نمی‌شوند.

دانیلوف گفت: «بسیج عمومی انعطاف‌پذیرتر می‌شود. آن دسته از تخصص‌هایی که لازم است، اعلام می‌شود، و مردم خودشان را برای کار در آن رشته‌ها داوطلب می‌کنند. مثلا، در ارتش به جوشکار و مکانیک و غیره و ذلک احتیاج است، و مردم می‌توانند برای انجام این کارها داوطلب شوند.»

یک منبع آگاه در وزارت دفاع اوکراین به گاردین گفته است که وزارت دفاع این کشور با دو شرکت خصوصی برای مدیریت نوین بسیج عمومی قرارداد امضا کرده است، اما جزئیات این قراردادها را فاش نکرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید