2 کشته و یک مجروح بر اثر انفجار خودرو در گذرگاه مرزی میان کانادا و آمریکا

پلیس فدرال آمریکا با مسدود کردن پل‌های گذرگاه‌های مرزی رابط میان این کشور با کانادا تحقیقات گسترده‌ای را درباره علل وقوع این انفجار آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انفجار یک خودرو در یکی از گذرگاه‌های مرزی میان ایالات متحده آمریکا و کانادا به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر منجر شد.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در واکنش به این حادثه، وقوع انفجار در مرز کانادا و آمریکا را «وضعیتی بسیار خطرناک» توصیف کرد.

ترودو که چهارشنبه یکم آذر در مجلس عوام کانادا صحبت می‌کرد، گفت:« واضح این که وضعیت بسیار خطرناکی در نزدیکی آبشارهای نیاگارا پیش آمده است، یک خودرو در گذرگاه پل رینبو منفجر شده است».

نخست‌وزیر کانادا افزود:«همچنان سؤالات زیادی در این‌باره وجود دارد و تلاش می‌کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن به پاسخ‌هایی دست‌یابیم».

منابع آمریکایی فاش کردند که پلیس فدرال ایالات متحده «اف بی آی» تحقیقات گسترده خود را درباره علل انفجار یک خودرو در گذرگاه «رینبو بریدج» آغاز کرده است.
در راستای تدابیر امنیتی اتخاذ شده از سوی دو کشور پس از وقوع این حادثه، گذرگاه‌های مرزی میان کانادا و غرب ایالت نیویورک بسته شد.

بنا بر گزارش‌ها فرد مجروح در این حادثه 27 ساله و از نیروهای مرزبانی است که بر اثر وارد آمدن جراحت‌های سطحی به بیمارستانی در منطقه گردشگری آبشارهای نیاگارا منتقل شده و حال او وخیم نیست.

بنا بر گزارش‌های محلی مقامات فدرال می‌گویند که این انفجار مربوط به خودرویی بوده که قصد داشت از طریق این گذرگاه وارد خاک آمریکا شود.

در بیانیه پلیس «اف بی آی» آمده است که «انفجار خودرو بر روی پل رینبو که گذرگاه مرزی میان آمریکا و کانادا در نزدیکی آبشارهای نیاگارا است، رخ داده است».

در ادامه این بیانیه بدون ارائه جزئیات بیشتری، آمده است که پلیس فدرال آمریکا در هماهنگی با شرکای خود در سطح‌های محلی، استانی و فدرال تحقیقات درباره این حادثه را پیش می‌برد».

پلیس فدرال آمریکا یکی از سناریوهای مطرح درباره این حادثه را به عنوان «حمله‌ای تروریستی» محتمل دانسته است.

گزارش شبکه خبری «فاکس نیوز» نیز این حادثه را تلاش برای اقدام به حمله تروریستی عنوان کرده و نوشته که مواد منفجره در درون این خودرو تعبیه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید