روسیه یک موشک اتمی جدید در جنوب مسکو مستقر کرد

هنگ کوزلسکی اولین واحد نظامی از نیروهای راهبردی روسیه است که اقدام به استقرار نسل جدید موشک‌های یارس در پایگاه‌های زیرزمینی کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رسمی روسیه، چهارشنبه، 1 آذر به نقل از وزارت دفاع این کشور اعلام کرد که مسکو یک موشک بالستیک اتمی قاره‌پیما از نوع «یارس» را در پایگاه کوزلسکی در منطقه کالوگا در جنوب غرب پایتخت مستقر کرده است.

بنا به گفته مقامات نظامی روسیه، موشک یارس که قادر به حمل کلاهک اتمی است، توانایی نفوذ به سپر دفاع موشکی آمریکا و متحدان واشینگتن را دارد.

طبق گزارش خبرگزاری روسیه، هنگ کوزلسکی اولین واحد نظامی از نیروهای راهبردی روسیه است که اقدام به استقرار نسل جدید موشک‌های یارس در پایگاه‌های زیرزمینی کرده است.

پیشتر انواع دیگری از این موشک در یگان‌های نظامی متحرک روسیه مستقر شده بود.

دیمتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، چندی پیش اتهامات درباره آماده‌شدن مسکو برای جنگ اتمی را «غیر معقول» دانست و تاکید کرد که روسیه در استفاده از «توانایی‌هایش» بسیار محتاط است.

پسکوف در گفت‌وگو با شبکه «امگیمو 360» وابسته به وزارت خارجه روسیه گفت: «طی سال گذشته اظهارات غیرمسئولانه بسیاری درباره اتهامات غیرعاقلانه پیرامون آمده‌شدن روسیه برای جنگ اتمی شنیدیم، این اظهارات جنون‌آمیز و غیر قابل قبول است.»

سخنگوی کاخ کرملین افزود: «روسیه به عنوان یک کشور بزرگ و قدرتمند در بکارگیری توانایی‌ها و امکاناتش بسیار محتاط است. هر کشور قدرتمندی با احتیاط زیادی از توانایی‌هایش استفاده می‌کند. بسیار تاسف دارد که از چنین ادبیاتی علیه ما استفاده می‌شود.»

پسکوف توضیح داد، انتشار چنین خبرهایی باعث ترس و هراس مردمی می‌شود که آگاهی کافی از مسائل سیاسی و بین‌المللی ندارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید