آمریکا بسته صد میلیون دلاری کمک‌های نظامی به اوکراین اختصاص داد

کی‌یف می‌گوید برای اینکه بتواند به جنگ دفاعی خود علیه اشغالگران روسی ادامه دهد، به پشتیبانی پیوسته متحدان غربی خود نیاز دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، برای دیداری سرزده به کی‌یف رفته است، دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که یک بسته کمک‌های نظامی به ارزش 100 میلیون دلار به اوکراین اختصاص داده است.

به گزارش «هیل»، این بسته جدید شامل گلوله‌های 155 میلیمتری توپخانه، موشک‌های ضدهوایی «استینگر»، موشک‌های «جاولین»، پرتاب‌کننده‌های AT-4، و مهمات برای سلاح‌های سبک است.

نیروهای مسلح اوکراین از ماه ژوئن ضدحمله گسترده خود علیه ارتش روسیه برای پس گرفتن مناطق اشغالی توسط مهاجمان را آغاز کردند. با این وجود، پیشرفت اوکراینی‌ها کُند بوده است، و آنها تنها توانسته‌اند پیروزی‌های مقطعی کسب کنند.

کی‌یف می‌گوید برای اینکه بتواند به جنگ دفاعی خود علیه اشغالگران روسی ادامه دهد، به پشتیبانی پیوسته متحدان غربی خود نیاز دارد. ایالات متحده قول داده است تا زمانی که لازم باشد به حمایت از کی‌يف ادامه دهد، اگرچه بودجه‌ای که برای کمک به اوکراین تصویب شده رو به پایان است.

پنتاگون اعلام کرده که بسته‌های کمکی متعلق به اوکراین را به تدریج در اختیار کی‌یف می‌گذارد، زیرا منتظر است تا کنگره دور دیگری از قوانینی را تصویب کند که می‌تواند میلیاردها دلار کمک‌های اضافی به اوکراین اختصاص دهد.

با این حال، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا که تحت کنترل جمهوری‌خواهان است، در اختصاص کمک‌های جدید به اوکراین اِمساک ورزیده است. به‌ویژه جمهوری‌خواهان محافظه‌کار به شدت با ارسال کمک به اوکراین مخالفت می‌کنند.

آستین، که پیشتر با مایک جانسون، رئیس جمهوری‌خواه جدید کنگره ملاقات کرده بود، در این باره گفت: «اوکراین حمایت دوحزبی کنگره را دارد. البته اعضای کنگره پرسش‌های معتبری دارند که ما به آنها پاسخ خواهیم داد، اما باز هم باید تاکید کنم که قضیه اوکراین مهم است. آنچه در اینجا اتفاق می‌افتد نه فقط برای اوکراین بلکه برای کل جهان اهمیت دارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size