زلنسکی خواستار «تغییرات عملیاتی» در ارتش اوکراین شد

فرمانده کل ارتش اوکراین اوایل این ماه در مقاله‌ای نوشت که جنگ اوکراین و روسیه وارد مرحله جدیدی از «شرایط فرسایشی» شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، روز یکشنبه پس از عزل فرمانده نیروهای پزشکی ارتش این کشور، خواستار «تغییرات عملیاتی» سریع در فعالیت‌های ارتش اوکراین شد.

به گزارش «رویترز»، زلنسکی در جریان دیدار با روستم اومِروف، وزیر دفاع اوکراین، که طی آن درباره وضعیت کلی نبرد با روسیه و شرایط ضدحمله در شرق و جنوب گفت‌وگو شد، مواضع خود را درباره ارتش این کشور اعلام کرد.

زلنسکی در سخنرانی ویدیوی شبانه خود گفت: «در جلسه امروز با وزیر دفاع اومروف اولویت‌ها را تعیین کردیم. زمان کمی برای حصول نتایج باقی مانده است. اقدام سریع برای تغییرات آینده لازم است.»

زلنسکی همچنین گفت که سرلشکر تِتیانا اوستاشچنکو، فرمانده نیروهای پزشکی نیروهای مسلح اوکراین را برکنار کرده است. سرلشکر آناتولی کازمیرچوک، رئیس کلینیک نظامی کی‌یف، جایگزین اوستاشچنکو شد.

رئیس‌جمهوری اوکراین در این باره گفت: «دلیل این کار واضح است. همانطور که بارها در جامعه، به ویژه در میان پزشکان جنگی، تأکید شده است، ما به تغییرات اساسی در حمایت پزشکی از سربازان خود نیاز داریم.»

به گفته رویترز، کی‌یف طی هفته‌های اخیر گفته است که ضدحمله‌اش توانسته پیشرفت‌هایی در مناطق اشغالی توسط روسیه در شرق و جنوب اوکراین حاصل کند. کی‌یف هفته پیش اعلام کرد که سربازان اوکراینی موفق شده‌اند جا پایی در ساحل شرقی رودخانه دنیپرو در منطقه جنوبی خرسون به دست آوردند.

ژنرال والری زالوژنی، فرمانده کل ارتش اوکراین اوایل این ماه در مقاله‌ای نوشت که جنگ اوکراین و روسیه وارد مرحله جدیدی از «شرایط فرسایشی» شده است، و از متحدان اوکراین خواستار فناوری پیشرفته برای مقابله با روسیه شد.

به گفته رویترز، زلنسکی با وجودی که بارها و بارها گفته است که پیشرفت ضدحمله این کشور علیه روسیه به طول خواهد انجامید، در عین حال انکار کرده که جنگ به «بن‌بست» رسیده است، و همواره از شرکای غربی کی‌یف و به‌ویژه ایالات متحده خواستار افزایش حمایت‌های نظامی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید