جوزپ بورل: تشکیلات خودگردان فلسطین یگانه طرف قادر به اداره غزه است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: حماس از این به بعد نمی‌تواند غزه را کنترل کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین تنها طرفی است که می‌تواند نوار غزه را پس از پایان جنگ، اداره کند. بورل شنبه 27 آبان در جریان شرکت در همایش «گفت‌وگوی منامه 2023» در بحرین افزود: «حماس از این به بعد، نمی‌تواند غزه را اداره کند.»
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت: «بنابراین چه کسی غزه را اداره خواهد کرد؟ به باور من تشکیلات خودگردان فلسطین تنها طرفی است که می‌تواند این کار را انجام دهد.»
بورل در بازدید از منطقه، جمعه در رام الله با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد واز اسرائیل خواست جنگ را به «انگیزه خشم»، ادامه ندهد.
از سوی دیگر ، عبدالرحیم الفرا، سفیر فلسطین در اتحادیه اروپا، پیش‌بینی کرد که این اتحادیه در نشست اضطراری وزرای خارجه خود در دوشنبه آینده، در مورد آتش‌بس بشردوستانه در غزه، موضعی یکپارچه اتخاذ کند.
الفره همچنین در مصاحبه مطبوعاتی با خبرگزاری«جهان عرب» اعلام کرد که بورل «با ایده‌هایی در مورد چگونگی حصول اجماع 27 کشور اتحادیه پیرامون دست‌کم آتش‌بس بشردوستانه، راهی منطقه شده است.»
سفیر فلسطین در اتحادیه اروپا افزود که در حال حاضر، فشار مردمی در همه کشورها، شهرها و پایتخت‌های اروپایی برای پایان دادن به جنگ، بسیار شدید است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید