هشدار فرانسه: گسترش جنگ غزه در منطقه مسئولیت سنگینی را متوجه تهران خواهد کرد

فرانسه بر ضرورت اتخاذ هرگونه اقدام برای «حفاظت از غیرنظامیان» و رسیدن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غزه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه، در اظهاراتی گفت که اگر درگیری در غزه به منطقه گسترش یابد، مسئولیت سنگینی را متوجه تهران خواهد کرد.

کولونا، پنج‌شنبه 25 آبان در گفت‌وگو با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در ژنو، گفت: «دیدار امروز با وزیر خارجه ایران در قالب این هشدار بود که گسترش دامنه درگیری کنونی در غزه به نفع کسی نخواهد بود و تهران مسئولیت بزرگی را متحمل خواهد شد.»

در حالی که پاریس برای کاهش تنش بین اسرائیل و گروه حزب‌الله تحت حمایت ایران تلاش می‌کند، این دیدار آخرین دیدار میان مقامات فرانسوی و ایرانی بود.

همزمان با تبادل آتش روزانه بین نیروهای اسرائیلی و حزب الله در مرز لبنان و اسرائیل، جامعه جهانی نسبت به گسترش درگیری‌ها به این منطقه و یا حتی دیگر مناطقی که گروه‌های وابسته به ایران، دشمن شماره یک اسرائیل و حامی مهم حماس، فعالیت دارند، نگران است.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این مصاحبه به درخواست وزیر خارجه ایران در ژنو انجام شده است.

به گفته این وزارتخانه، وزیر خارجه فرانسه طی دیدار با امیرعبداللهیان همچنین «بر لزوم محکومیت حملات تروریستی حماس علیه اسرائیل و ساکنان آن» را یادآور شد و تاکید کرد که «نمی‌توان هیچ ابهامی در این زمینه داشت.»

کولونا تاکید کرد که «ارعاب» غیرنظامیان «غیر قابل توجیه و غیرقابل قبول» است.

در ادامه وزیر خارجه فرانسه بر پایبندی فرانسه به حق اسرائیل برای دفاع از خود و ساکنانش، اما «به شیوه‌ای هدفمند، متناسب و مطابق با قوانین بین المللی بشردوستانه» تاکید کرد.

فرانسه همچنین بر ضرورت اتخاذ هرگونه اقدام برای «حفاظت از غیرنظامیان» و رسیدن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غزه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید