پیش‌بینی مشاور بایدن درباره احتمال کاهش صادرات نفت ایران

با ادامه جنگ در خاورمیانه اعمال تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران تشدید خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مشاور امنیت انرژی کاخ سفید، چهارشنبه 24 آبان، گفت که ایالات متحده آمریکا با ادامه جنگ در خاورمیانه، تحریم‌های نفتی جدیدی را علیه ایران اعمال خواهد کرد.

آموس هوخشتاین، مشاور امنیت انرژی جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در مصاحبه‌ای با «بلومبرگ» که «العربیه بیزنس» از آن مطلع شده، با اشاره به بیش از یک میلیون بشکه در روز صادرات نفت از ایران، گفت این حجم از صادرات نفت ایران با تحریم‌هایی که اعمال خواهیم کرد، کاهش خواهد یافت.

اظهارات هوخشتاین در حاشیه نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در سانفرانسیسکو در حالی که گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه آیا ایالات متحده محدودیت‌های صادرات نفت ایران را در پی جنگ بین اسرائیل و «حماس» تشدید خواهد کرد یا خیر، مطرح شده است.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، ماه گذشته گفته بود؛ دولت بایدن اعمال تحریم‌های جدیدی علیه ایران را رد نکرده است، اما این ایده را که ایالات متحده به تدریج برخی از تحریم‌های اعمال شده بر فروش نفت ایران را به عنوان بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای دستیابی به همگرایی دیپلماتیک کاهش داده، رد کرده است.

هوخشتاین، در ادامه گفت که اجرای تحریم‌های آمریکا به کاهش قابل توجه ذخایر نفت در تابستان منجر شده است.

مشاور امنیت انرژی دولت آمریکا در خصوص نحوه تعامل با نوسانات بازار در نتیجه کاهش احتمالی و بیش از پیش صادرات نفت ایران بر اثر تحریم‌ها، گفت:«من فکر می‌کنم بهترین ایده برای درآمدهای ایران این است که صادرات نفت آن را در سطح پایین‌تری نگه داریم، و همزمان باید از پایین آمدن قیمت‌ها اطمینان حاصل کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید