جمهوری چک دارایی‌های روسیه را مسدود کرد

جمهوری چک از زمان تهاجم روسیه در فوریه 2022 یکی از ثابت‌قدم‌ترین حامیان اوکراین بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری چک روز چهارشنبه اعلام کرد که املاک و دارایی‌های دولت روسیه در این کشور را مسدود کرده است، و فهرست تحریم‌هایی که به تلافی حمله مسکو به اوکراین تهیه کرده بود را گسترش داده است.

به گزارش «رویترز»، دفتر مطبوعاتی دولت چک اعلام کرد که یک شرکت روسی که تحت کنترل ریاست جمهوری روسیه است و مدیریت دارایی‌های کرملین در خارج از کشور را بر عهده دارد را تحریم کرده است.

پراگ در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد: «درآمد حاصل از فعالیت‌های این شرکت مستقیماً برای تامین مالی رژیم پوتین استفاده می‌شود. فعالیت‌های تجاری این شرکت از امروز غیرقانونی است، و به مثابه تلاش برای دور زدن و نقض تحریم تلقی می‌شود، و کل دارایی‌های آن در جمهوری چک بلوکه شده است.»

به گفته پراگ، شرکت روسی مذکور که نامی از آن نیامده است، در جمهوری چک املاک و مستغلات دارد. در عین حال، خبرگزاری «سی‌تی‌کی» چک به نقل از یان لیپاوسکی، وزیر امور خارجه این کشور گفت که سفارتخانه‌ و کنسولگری‌های روسیه از این تحریم‌ها مستثنی هستند.

به گفته رویترز، جمهوری چک از زمان تهاجم روسیه در فوریه 2022 یکی از ثابت‌قدم‌ترین حامیان اوکراین بوده است، و فهرست تحریم‌های پراگ علیه مسکو فراتر از بسته‌های تحریمی اتحادیه اروپا است.

طی هفته‌های اخیر حمایت‌های سیاسی بین‌المللی از اوکراین افزایش یافته است. وزرای خارجه کشورهای «گروه هفت» در بیانیه پایانی اجلاس خود در توکیو در روز 8 نوامبر، با اشاره به جنگ اسرائیل و حماس در خاورمیانه اعلام کردند به‌رغم وضعیت کنونی بین‌المللی، این گروه به «حمایت قوی» خود از اوکراین در مقابله با تجاوز روسیه به خاک این کشور ادامه خواهد داد.

یک روز بعد نیز کمیسیون اروپا، نهاد اجرایی اتحادیه اروپا اعلام کرد که از نظر بروکسل، اوکراین آماده آغاز روند پیوستن به این اتحادیه است. اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا این را «تصمیمی تاریخی» خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید