400 مقام آمریکایی در نامه‌ای به بایدن خواستار آتش‌بس‌ فوری در غزه شدند

امضاکنندگان به‌دلیل «نگرانی از امنیت شغلی و امنیت شخصی»، هویت خود را پنهان کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از نارضایتی در وزارت خارجه آمریکا در پی جنگ اسرائیل و حماس که از 7 اکتبر آغاز شد و واشینگتن، قاطعانه از تل آویو حمایت کرد، به نظر می‌رسد نارضایتی به سایر وزارتخانه‌ها نفوذ کرده است.

بیش از 400 کارمند دولت بایدن، با امضای نامه‌ای از او خواستار توقف آتش‌بس در غزه شدند.

این نامه توسط تعداد زیادی از کارمندان غیرنظامی که در حوزه‌های سیاست داخلی، سیاست خارجی، آژانس فدرال، ادارات رسمی، آژانس‌های مستقل و حتی کاخ سفید مشغول به کار هستند، امضا شده است.

همچنین این مقامات، از بایدن خواستار فوری آتش‌بس و تضمین آزادی اسرای اسرائیلی و فلسطینی شده‌اند، آن‌ها از بایدن خواسته‌اند که مشکل آب، سوخت، برق و سایر خدمات اولیه در نوار غزه را حل کند و اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه را بدهد.

امضای کارمندان بیش از 30 اداره

امضاکنندگان نامه تاکید کردند، که آن‌ها دارای پیشینه و باورهای مختلفی هستند و در بیش از 30 اداره و آژانس کار می‌کنند.

دو نفر از امضاکنندگان به «ان‌بی‌سی نیوز» توضیح دادند، این نامه برای اولین بار حدود دو هفته پیش منتشر شد، کارمندان سطوح مختلف که در دولت فدرال و در شهرهای مختلف، از جمله وزارت بازرگانی، وزارت دفاع، وازرت کشور، امنیت داخلی و دفتر اجرایی رئیس جمهوری و سایر سازمان‌ها مشغول به کار هستند، این نامه را امضا کرده‌اند.

همچنین اشاره کردند، امضاکنندگان به‌دلیل نگرانی از امنیت شغلی و امنیت شخصی، هویت خود را پنهان کرده‌اند.

امضاکنندگان این نامه درخواست‌های فزاینده‌ای از دولت بایدن برای آتش‌بس و ارزیابی مجدد نحوه مدیریت جنگ اسرائیل و حماس دارند.

چند روز پیش، برخی صداها از کنگره آمریکا در رد سیاست خارجی در خصوص پرونده جنگ اسرائیل و حماس، بلند شد.

همچنین وزارت خارجه آمریکا، شاهد نارضایتی دیپلمات‌ها، کنسول‌ها، سفرا و کارمندان به سیاست بایدن در قبال اسرائیل و عدم فشار برای آتش‌بس در غزه بود به‌ویژه که بیش 11500 فلسطینی از جمله 4600 کودک در این جنگ کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید