سازمان ملل: «قتل عام» در غزه باید متوقف شود

ارتش اسرائیل: هیچ شواهدی مبنی بر وجود گروگان‌های اسرائیلی در مجتمع پزشکی الشفاء در غزه یافت نشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از یورش نیروهای اسرائیلی به مجتمع پزشکی الشفا، بزرگترین بیمارستان در نوار غزه، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد، چهارشنبه 24 آبان، «خواستار اتخاذ اقدامات فوری برای متوقف کردن کشتار و جنگ مرگبار جاری اسرائیل در غزه شد.

مارتین گریفیتس در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که هر روز کشتار غیرنظامیان در نوار غزه به سطوح جدیدی از وحشت می‌رسد، جهان در حالی در شوک تماشای بمباران بیمارستان‌ها نشسته، و نظاره‌گر مرگ نوزادان نارس است که کل ساکنان غزه از دسترسی به احتیاجات اولیه برای بقای خود محرومند»،که نباید اجازه داد این اوضاع انسانی فاجعه‌بار ادامه یابد.

گریفیتس، چهارشنبه، وحشت خود را از آن چه به گفته او گزارش‌هایی مبنی بر حملات نظامی به بیمارستان الشفا در نوار غزه بود، ابراز کرد.

هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل، در پلتفرم «ایکس» (توئیتر سابق) افزود که «حفاظت از نوزادان، بیماران، پرسنل پزشکی و غیرنظامیان باید بر هر ملاحظه دیگری اولویت داشته باشد، و بیمارستان‌ها میدان جنگ نیستند.»

یورش به بیمارستان الشفا

رسانه‌های فلسطینی، صبح چهارشنبه گزارش دادند که ارتش اسرائیل به مجتمع پزشکی الشفا در غزه یورش برده و از همه افراد داخل بیمارستان خواسته است تا برای تخلیه این مجتمع در وسط میدان شرقی تجمع کنند.

در بیانیه مطبوعاتی دفتر رسانه‌های دولتی در غزه آمده است که به‌‌رغم وجود حدود 9000 پرسنل پزشکی، مجروح، بیمار و آواره پناهجوی در داخل بیمارستان، ارتش اسرائیل در سحرگاه چهارشنبه به این مجتمع پزشکی یورش برده است.

در همین راستا، ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروهای آن قبل از ورود به بیمارستان الشفاء با افراد مسلح فلسطینی درگیر شده و آن‌ها را کشته‌اند.

در بیانیه ارتش اسرائیل در حساب تلگرامی خود همچنین آمده است که «نیروهایش قبل از ورود به مجتمع پزشکی با بمب‌های دست‌ساز و افراد مسلح روبرو شده و تبادل آتش رخ داده که منجر به کشته شدن این افراد مسلح شده است.»

سازمان رادیو و تلویزیون ارتش اسرائیل، بعد از آن گزارش داد که هیچ شواهدی مبنی بر وجود گروگان‌های اسرائیلی در بیمارستان الشفاء در نوار غزه وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید