دو مقام آمریکایی: ناوگان دریایی ایالات متحده یک پهپاد را بر فراز دریای سرخ سرنگون کرد

خبرنگار «العربیه»: دو موشک زمین به زمین احتمالا پرتاب شده از یمن به سوی شهر ایلات توسط اسرائیل بر فراز دریای سرخ رهگیری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دو مقام آمریکایی چهارشنبه 24 آبان خبر دادند که ناوگان جنگی ایالات متحده یک پهپاد را که از خاک یمن پرتاب شده بود در دریای سرخ سرنگون کرده است.

به‌نظر می‌رسد از آغاز جنگ اسرائیل و حماس در هفتم اکتبر گذشته تاکنون این دومین باری است که ایالات متحده آمریکا پرتابه‌هایی را در نزدیکی ناوهای جنگی خود رهگیری و سرنگون می‌کند.

به گفته این دو مقام آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود ناوشکن آمریکایی توماس هودنر از کلاس آرلی برک صبح چهارشنبه به وقت محلی یک پهپاد را رهگیری و سرنگون کرده است.

این دو مقام آمریکایی جزئیات بیشتری درباره مسلح بودن این پهپاد یا میزان نزدیک شدن آن به ناو آمریکایی پیش از سرنگونی، ارائه نکرده‌اند.

موشک‌های‌ بالستیک

خبرنگار «العربیه» در فلسطین شامگاه چهارشنبه 24 آبان از رهگیری دو موشک زمین به زمین توسط اسرائیل بر فراز دریای سرخ خبر داد. بنا به این گزارش این دو موشک احتمالا از خاک یمن به سوی شهر ایلات در جنوب اسرائیل پرتاب شده بودند.

شایان ذکر است که ارتش اسرائیل پنج‌شنبه گذشته نیز از رهگیری یک موشک پرتاب شده از یمن خبر داد.

ارتش اسرائیل پنج‌شنبه گذشته نیز از سقوط یک پهپاد بر مدرسه‌ای ابتدایی در شهر بندری ایلات خبر داده بود که علاوه بر وارد ساختن خسارت‌های مادی باعث ایجاد وحشت در میان ساکنان شده بود.

شبه‌نظامیان حوثی در همان روز اعلام کردند که در تازه‌ترین سلسله عملیات‌های خود از آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس، تعدادی از موشک‌های بالستیک را به سوی جنوب اسرائیل پرتاب کرده‌اند.

حملات پهپادی

گروه شبه‌نظامی حوثی در یمن اواخر اکتبر گذشته نیز اعلام کرده بود که تعدادی از پهپادها را در پاسخ به تهاجم به نوار غزه، به سوی اسرائیل پرتاب کرده‌اند.

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها در روز 2 نوامبر جاری در حساب خود بر شبکه «ایکس» اعلام کرد:«به هدف گرفتن اسرائیل با موشک‌ها و پهپادها ادامه می‌دهیم تا جنگ اسرائیل علیه غزه متوقف شود».

حمله غافلگیرانه حماس در هفتم اکتبر گذشته به اسرائیل علاوه بر صدها زخمی، بنا بر آمارهای طرف اسرائیلی باعث کشته شدن 1200 نفر و به اسارت و گروگان گرفتن 239 نفر دیگر از شهروندان و دوتابعیتی‌های اسرائیلی منجر شد.

از سویی تهاجم همه‌جانبه اسرائیل به نوار غزه، تاکنون به کشته شدن بیش از 11 هزار غیرنظامی فلسطینی که اغلب آنها از میان زنان و کودکان بودند، منجر شده و علاوه بر نابودی زیرساخت‌ها تحت شدیدترین بمباران و محاصره کامل این باریکه که فاجعه‌ انسانی بی‌سابقه‌ای را باعث شده، تاکنون بیش از 28 هزار نفر را زخمی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید