ترامپ: پس از بازگشت به کاخ سفید دادستان ویژه را به آسایشگاه روانی می‌فرستم

ترامپ جک اسمیت، اندرو وایزمن، مقام پیشین وزارت دادگستری، و لیسا موناکو، معاون دادستان کل ایالات متحده را «تیم بازندگان بدبخت» نامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و پیشتاز جمهوری‌خواهان برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024، می‌گوید اگر به کاخ سفید بازگردد، جک اسمیت، دادستان ویژه وزارت دادگستری، و دیگر ماموران قضایی که پاپی وی شده‌اند را در «آسایشگاه روانی» بستری خواهد کرد.

به گزارش «ان‌بی‌سی»، ترامپ روز دوشنبه در شبکه اجتماعی «سوشال تروث» خود اسمیت، اندرو وایزمن، مقام پیشین وزارت دادگستری، و لیسا موناکو، معاون دادستان کل ایالات متحده را «تیم بازندگان بدبخت» نامید.

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا همچنین کسانی که او «باقی اراذل و اوباش چپ رادیکال که سال‌ها به‌طور غیرقانونی برای زمین زدن من فعالیت کرده‌اند» خطاب کرد را مورد حمله قرار داد.

به گفته ترامپ: «وقتی من دوباره رئیس‌جمهوری را به دست آورم، این افراد، در حالی که مبتلا به یک بیماری وحشتناک، یعنی سندرم دیوانگی ترامپ هستند، در یک آسایشگاه روانی بستری خواهند شد. بیایید آمریکا را به عظمت بازگردانیم!»

جک اسمیت دادستان ویژه وزارت دادگستری آمریکاست که پس از خاتمه دوران ریاست جمهوری ترامپ، از طرف دولت مامور شد تا درباره چندین مورد اتهامات خطاکاری رئیس‌جمهوری پیشین تحقیق کند.

این‌ها شامل تلاش‌های ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 2020، و سرقت اسناد طبقه‌بندی‌شده دولتی توسط ترامپ است. هر دو مورد به صدور کیفرخواست علیه ترامپ منجر شده است.

دادگاهی رسمی ترامپ در پرونده مداخله در انتخابات در مارس 2024 در واشینگتن دی‌سی آغاز می‌شود. انتظار می‌رود که روند دادگاهی وی در پرونده سرقت اسناد طبقه‌بندی‌شده در ماه مه 2024 در فورت پیرس فلوریدا آغاز شود.

به گفته ان‌بی‌سی، ترامپ بارها و بارها اسمیت، سایر قضات، دادستان‌ها، و مقامات وزارت دادگستری آمریکا، و افرادی که به عنوان شاهد در محاکمات وی شهادت داده‌اند را مسخره کرده و مورد تهدید قرار داده است.

این باعث شد که یک قاضی فدرال چند ماه پیش علیه او حکمی صادر کند که بر مبنای آن ترامپ باید درباره افراد درگیر و مسائل مربوط به پرونده‌های قضایی خود سکوت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید