تهدید وزیر دفاع آمریکا به انجام حملات بیشتر علیه شبه‌نظامیان وابسته به ایران

لوید آستین: هدف از حملات به شرق سوریه، تضعیف کسانی است که علیه سربازان آمریکایی عملیات انجام می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، ساعاتی پس از دو حمله هوایی آمریکا در سوریه، گزینه حملات بیشتر علیه گروه‌های مرتبط با ایران، در صورت متوقف نشدن حمله به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه را مطرح کرد.

آستین در یک کنفرانس مطبوعاتی در سئول گفت: «این حملات باید متوقف شوند و اگر متوقف نشوند، برای محافظت از نیروهای خود، هر کاری که لازم باشد را انجام خواهیم داد.»

وزیر دفاع آمریکا، یکشنبه گفت که نیروهای آمریکایی در حمله‌های موفقیت‌آمیزی، تاسیسات سپاه پاسداران و گروه‌های مرتبط با ایران در شرق سوریه را هدف قرار دادند.

او توضیح داد که نیروهای آمریکایی یک مرکز آموزشی و یک مخفیگاه در نزدیکی شهرهای بوکمال و میادین در شرق سوریه را هدف قرار دادند. وی تصریح کرد که این حمله، در پاسخ به حمله‌های مداوم علیه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه بوده است.

وی به نقل از بایدن گفت: «اولویتی بالاتر از امنیت نیروهایی آمریکایی نیست و ایالات متحده از کشور، مردم و منافع خود در مقابل هر تهدیدی دفاع خواهد کرد.»

به دنبال این حملات، دیدبان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه گزارش داد که صدای انفجارهای مهیبی در حومه شهر میادین و دیرالزور در شرق سوریه شنیده شد و تصریح کرد که موشک‌ها به یک پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.

دیدبان اعلام کرد که همزمان با ادامه آتش در منطقه و اصابت موشک به پایگاه میدانی العمر، در شرق دیرالزور صدای انفجار شنیده شد. تاکنون اطلاعاتی از خسارات انسانی در دسترس نیست.

این سازمان اشاره کرد که یک نفر از شبه‌نظامیان طرفدار ایران «در خسارت حمله هوایی آمریکا، به میادین و بوکمال در حومه دیرالزور» یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. احتمال دارد به تعداد کشته‌ها افزود شود.

گروه‌های مسلح اخیرا در واکنش به ادامه بمباران نوار غزه از 7 اکتبر، چندین بیانیه صادر کرده و از هدف قرار دادن پایگاه‌‎های آمریکایی به دلیل حمایت مستقیم آمریکا از اسرائیل در منطقه خبر داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید