کاخ سفید: وضعیت حکمرانی بر غزه مانند قبل از 7 اکتبر نخواهد بود

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: باید تصمیم گیری در مورد حکومت آینده فلسطین را به مردم فلسطین سپرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، یکشنبه 21 آبان، اعلام کرد که واشنگتن نمی‌خواهد شاهد درگیری‌های مسلحانه در بیمارستان‌های غزه باشد.

سالیوان در گفت‌وگو با شبکه «CBS» آمریکا با بیان اینکه واشنگتن در مذاکرات میان اسرائیل و قطر درباره اسرا مشارکت دارد، گفت: «امکان بازگشت به 6 اکتبر در مورد حکومت غزه وجود ندارد.»

او در این باره خاطرنشان کرد که باید تصمیم گیری در مورد حکومت آینده فلسطین را به مردم فلسطین سپرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: «ما روز یکشنبه اسیران آمریکایی را از غزه خارج خواهیم کرد.»

با این حال، روز یک‌شنبه 21 آبان، درگیری‌ها میان ارتش اسرائیل و مسلحان حماس در مجاورت بیمارستان‌های غزه ادامه یافت و جان هزاران نفر را به خطر انداخته است.

یوسف ابوالریش، معاون وزیر بهداشت حماس، اعلام کرد که اسرائیل «ساختمان بخش قلب در بیمارستان «الشفا»، بزرگترین بیمارستان نوار غزه را که ده‌ها هزار آواره، مجروح و افراد بیمار سرگردان در خود جای داده، به طور کامل ویران کرده است.

پیشتر، ارتش اسرائیل، هدف قرار دادن عمدی بیمارستان را رد کرده بود، و اتهامات خود مبنی بر استفاده حماس از این مکان به عنوان مقر نظامی را تکرار کرد، که در مقابل جنبش حماس به شدت این اتهامات اسرائیل را رد کرد.

دانیال هاگری، سخنگوی ارتش، در این باره گفت: «اطلاعات نادرستی منتشر شده است که ما بیمارستان الشفا را محاصره کرده‌ایم و آن را بمباران می‌کنیم، این گزارش‌ها نادرست است.»

هاگری افزود: «کارکنان بیمارستان الشفا از ما درخواست کردند که به انتقال نوزادان از بخش اطفال به بیمارستان ایمن‌تر کمک کنیم و ما کمک‌های لازم را در این خصوص ارائه خواهیم داد.»

انجمن غیر دولتی اسرائیلی «پزشکان برای حقوق بشر» روز جمعه از مرگ دو نوزاد نارس در بیمارستان الشفا خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید