نارضایتی در دولت بایدن؛ هزار مقام مسئول در نامه‌ای سرگشاده خواهان آتش‌بس در غزه شدند

در این نامه آمده است که نمی‌توان از زیان‌های جانی بیشتر جلوگیری کرد مگر این که دولت ایالات متحده خواستار آتش‌بس فوری در غزه شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تداوم عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه، بیش از هزار نفر از مقامات آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا با امضای نامه‌ای سرگشاده از دولت جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور خواستند تا آتش‌بس فوری در جنگ میان اسرائیل و حماس را خواستار شود.

به گزارش «رویترز»، این واکنش، جدیدترین نشانه وجود نارضایتی در داخل دولت آمریکا از حمایت قاطع بایدن از اسرائیل در ارتباط با حملات حماس در 7 اکتبر است که 1200 کشته اسرائیلی برجای گذاشت.

در این نامه آمده است: «ما از نقض‌ متعدد قوانین بین‌المللی با هدف حمایت از غیرنظامیان، کارکنان بخش پزشکی و رسانه‌ها، همچنین مدارس، بیمارستان‌ها و مراکز عبادی، نگران و سرخورده هستیم.»

جلوگیری از زیان‌ جانی

این نامه تاکید کرده است که «به باور ما نمی‌توان از زیان‌های جانی بیشتر جلوگیری کرد مگر این که دولت ایالات متحده، خواستار آتش‌بس فوری در غزه شود.»

نامه مذکور که در دوم نوامبر منتشر شد، تاکنون به امضای 1029 نفر از کارمندان آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا رسیده است.

اسامی امضاکنندگان، پنهان شده اما به نظر می‌رسد که این نامه سرگشاده، توسط مقامات بسیاری در دفاتر آژانس در واشینگتن و همچنین مقامات این مرکز در سراسر جهان امضا شده است.

جسیکا جنینگز، سخنگوی آژانس طی پاسخی از طریق ایمیل گفت: «گفت‌وگوی مداوم با کارمندان و شرکای خود را ارزشمند می‌دانیم و همچنان از به اشتراک گذاشتن نظرات تیم خود با مسئولان، استقبال می‌کنیم.»

بیش از 500 نفر که در کمپین انتخاباتی بایدن در سال 2020 فعال بودند، پنجشنبه طی نامه‌ای که به دست«رویترز» رسید، از بایدن خواستند از آتش‌بس فوری در غزه حمایت کند.

تصاویر نشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان داد که گروهی از کارکنان کنگره، چهارشنبه در اقدامی نمادین، با «ایستادن در سکوت» در کنار ساختمان کنگره (کاپیتول) خواستار برقراری آتش‌بس در غزه شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید