مقام آمریکایی: مذاکرات آزادی گروگان‌ها در غزه احتمالا چند روز زمان می‌برد

تاکنون تنها 4 گروگان شامل دو آمریکایی در 20 اکتبر و دو اسرائیلی در 23 همان ماه از طریق میانجی‌گری‌ آزاد شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام بلندپایه آمریکایی، شنبه 20 آبان فاش کرد که مذاکرات جاری برای آزادی شمار زیادی از اسیران که بیش از یک ماه است در نوار غزه در اسارت حماس هستند، ممکن است چند روز زمان ببرد.

به گفته این مقام مسئول به «سی‌ان‌ان»، در صورت انعقاد توافق، اسیران به صورت دسته جمعی و با اولویت زنان و کودکان، از غزه خارج خواهند شد.

او با هشدار نسبت به احتمال شکست مذاکرات در هر لحظه و تاکید بر این که مذاکرات قبلی در گذشته به مشکل برخورد، گفت: «در این خصوص هیچ قطعیتی در کار نیست.»

این مسئول آمریکایی خاطرنشان کرد که به‌رغم دستاوردهای میدانی اسرائیل در غزه، کار در خصوص موارد مرتبط با توافق، همچنان در جریان است.

حمله بزرگ

«سی‌ان‌ان» به بیانیه یکی از مشاوران ارشد نخست‌وزیر اسرائیل اشاره داشت که اعلام کرد، به باور دولت اسرائیل، انجام حمله بزرگ، تنها راه برای آزادی اسیران نزد حماس است.

شمار اسیران نزد حماس، 240 نفر اسرائیلی و اتباع خارجی است و میانجی‌گری‌ها تاکنون تنها موفق به آزادی 4 گروگان شده که دو آمریکایی در 20 اکتبر و دو اسرائیلی در 23 همان ماه هستند.

به گزارش وزارت بهداشت فلسطین، از هفتم اکتبر و در پی اقدام اسرائیل به بمباران شدید نوار غزه و عملیات زمینی که از 27 اکتبر آغاز شد، تاکنون 11078 نفر کشته شدند که اکثر آنها غیرنظامی بودند و 27490 زخمی نیز برجای مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید