کاخ سفید: ایران پشتیبانی از حماس و حزب‌الله را متوقف کند

پایگاه‌های نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه از اوایل اکتبر گذشته مورد 40 حمله پهپادی و موشکی قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی کاخ سفید، شامگاه پنج‌شنبه 18 آبان اعلام کرد که ایران باید حمایت و پشتیبانی از گروه حماس و حزب‌الله همچنین حمله به کشتی‌ها در خلیج را متوقف کند.

او همچنین در گفت‌وگو با خبرنگار «العربیه» در واشینگتن خواستار توقف حملات سپاه پاسداران ایران و گروه‌های نیابتی تهران به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه شد.

در همین رابطه، گروه‌های شبه‌نظامی عراقی، شب گذشته از سه حمله به پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در غرب عراق خبر دادند.

این گروه‌ها همچنین مسئولیت حمله به پایگاه «حریر»، واقع در اربیل در شمال عراق و محل استقرار شماری از نیروهای آمریکایی را برعهده گرفتند.

بنا به گفته مقامات نظامی آمریکا، پایگاه‌های نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه از اوایل اکتبر گذشته مورد 40 حمله پهپادی و موشکی قرار گرفت.

ایران دست‌داشتن در این حملات را رد کرده است.

امیرسعید ایروانی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، پنج‌شنبه گفت که گروه‌های «مقاومت» در واکنش به جنگ اسرائیل علیه غزه به چنین حملاتی اقدام می‌کنند.

ایروانی در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفت که این حملات «واکنش طبیعی گروه‌های مقاومت است. چنین اقدامی با انتخاب و تصمیم خود آنها انجام می‌شود.»

با این حال، آمریکا سخنان ایروانی را رد کرد.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا تاکید کرد که «سپاه پاسداران نقش مستقیمی در اتخاذ برخی تصمیم‌ها و اقدامات این گروه‌ها (گروه‌های نیابتی) دارد.»

حدود 2500 نیروی نظامی مستشاری آمریکایی در عراق برای مبارزه با «داعش» مستقر هستند. آمریکا همچنین 900 سرباز در سوریه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید