«پنتاگون» ادعای حوثی‌ها مبنی بر سرنگونی پهپاد آمریکایی را رد کرد

یک مقام نظامی: این پهپاد، سواحل یمن را زیر نظر داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام نظامی در وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، چهارشنبه هفدهم آبان، صحت ادعای حوثی‌ها مبنی بر سرنگونی یک پهپاد آمریکایی در سواحل یمن را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شبه‌نظامیان حوثی‌ در بیانیه‌ای مدعی انهدام یک پهپاد آمریکایی از نوع MQ9، در آب‌های یمن «به عنوان بخشی از حمایت نظامی آمریکا» از اسرائیل شده بودند.

تحلیلی که روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» نیز منتشر کرد نشان می‌دهد، حمله برخی از نیروهای مرتبط با ایران به منافع آمریکا در خاورمیانه، امکان دارد مستقیماً به اسرائیل آسیب نرساند، اما پیامی روشن برای ریاض و واشینگتن دارد.

«رویترز» به نوبه خود به نقل از دو مقام آمریکایی و حوثی‌های یمن نوشت که این گروه، «یک پهپاد نظامی از نوع MQ-9 آمریکایی در روز چهارشنبه را سرنگون کرده است.»

این دو مقام آمریکایی که خواستند نام‌شان فاش نشود، افزودند: «این پهپاد در سواحل یمن سرنگون شد». آنها نگفتند که آیا سرنگونی این هواپیما در حریم هوایی بین المللی بوده است یا خیر.

خبرگزاری فرانسه نیز روز چهارشنبه به نقل از یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا تایید کرد که یک پهپاد آمریکایی در سواحل یمن سرنگون شده است.

یک مقام نظامی آمریکا در مصاحبه با «فاکس نیوز» تايید کرد که حوثی‌ها یک پهپاد آمریکایی از نوع MQ-9 Reaper در نزدیکی سواحل یمن را سرنگون کردند، این در حالی است که تنش‌ها در خاورمیانه در پی جنگ اسرائیل و حماس ادامه دارد.

این مقام مسئول گفت: «می‌توانیم تایید کنیم یک هواپیمای نظامی آمریکایی MQ-9 که از راه دور هدایت می‌شد، در حریم هوایی و بر فراز آب‌های بین‌المللی سواحل یمن سرنگون شده است و مقامات فرماندهی مرکزی آمریکا در حال ارزیابی این حادثه هستند.»

بر اساس گزارش‌ها، ارزش پهپاد MQ-9 Reaper که در سواحل یمن، از سوی شبه‌نظامیان حوثی منهدم شد، حدود 30 میلیون دلار برآورد شده است.

آخرین بار که شبه‌نظامیان حوثی یک پهپاد MQ-9 Reaper را سرنگون کردند به 6 ژوئن 2019 باز می‌گردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید